Reklama

Aktualności / Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

Dodano: 19.10.2020 r.

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki - Aktualności Rzeszów

fot. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbyła się w sobotę 17 października 2020 r. czyli w dniu, w którym Rzeszów objęty został czerwoną strefą. W związku z tym w uroczystości wzięła udział mocno ograniczona liczba gości, a wydarzenie można było oglądać w formie transmisji internetowej, która dostępna jest na kanale YouTube WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej https://youtu.be/2fj3ZSZ4UJY?t=441.

Uroczystość rozpoczął prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, który powitał skromną reprezentację studentów i pracowników obecnych na sali oraz osoby oglądające transmisję w internecie. – Dzisiejsza Inauguracja przebiega w dwóch wymiarach. Jest częścią obchodów 25-lecia działalności Uczelni. Jest także podsumowaniem minionego roku i prezentacją planów na kolejny. Niestety z powodu pandemii i formy zdalnej nie niesie ze sobą tradycyjnej radości, która zawsze nam towarzyszyła – powiedział prof. Jerzy Posłuszny.
 
Podczas wystąpienia Inauguracyjnego Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przypomniał 25-letnią historię Uczelni. Rozpoczął od jej utworzenia w 1995 roku jako pierwszej niepublicznej Uczelni na ścianie wschodniej. Wspomniał momenty tworzenia nowych kierunków studiów oraz uzyskania w 2011 r. uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Uczestnicy Inauguracji mogli poznać inwestycje w kampusie Uczelni w Przemyślu i Rzeszowie. Prof. Jerzy Posłuszny wymieniła także ważniejsze wydarzenie, konferencje i inicjatywy WSPiA oraz przypomniał przeniesienie siedziby do Rzeszowa w 2016 r.
 
– Mówiąc o nowym roku akademickim, nie możemy pominąć nadzwyczajnej sytuacji, w której jesteśmy. Próbowaliśmy połączyć kształcenie stacjonarne ze zdalnym, bo uważam, że student musi mieć kontakt ze swoimi wykładowcami. Takie były plany! Niestety musieliśmy podjąć decyzję o przejściu – na razie do końca października – na edukację całkowicie zdalną. Jesteśmy pod względem technicznym i merytorycznym doskonale do tego przygotowani m.in. dzięki EDUKATOROWI studenta WSPiA. Jest to realna pomoc dydaktyczna wspomagająca naukę każdego przedmiotu – wyjaśnił prof. Jerzy Posłuszny.
 
– W nowym roku akademickim życzę studentom – zwłaszcza pierwszego roku – zdrowia i ostrożności. Proszę, aby Państwo nie lekceważyli powagi sytuacji związanej z pandemią, a czas spędzany w domach wykorzystali na systematyczną naukę – powiedział prof. Jerzy Posłuszny.
 
Podczas Inauguracji minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w 2020 r. prof. Antoniego Pieniążka, wieloletniego wykładowcy i przyjaciela WSPiA.
 


REKLAMA

Nowi studenci i doktorzy

Tradycyjnie główną częścią Inauguracji było przyjęcie w poczet studentów osób rozpoczynających naukę na studia I i II stopnia na kierunku „administracja”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” i „zarządzanie” oraz jednolitych studiach magisterskich na kierunku „prawo”. Ze względu na obecną sytuację tylko czterech przedstawicieli różnych kierunków złożyło uroczyste ślubowanie, po którym zostali mianowani przez Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na studentów.
 
Ważnym elementem były także promocje doktorskie 3 osób, które w ostatnim czasie uzyskały stopień doktora. Przysięgę złożyli: dr Marcin Harasimowicz, dr Anna Pieniak oraz dr Agnieszka Sikorska. Promotorami rozpraw doktorskich byli: prof. Andrzej Zoll (wykładowca WSPiA), prof. Zbigniew Czarnik (wykładowca WSPiA) i prof. Katarzyna Kaczmarczyk Kłak.
 
Najlepsi z Najlepszych

Podczas Inauguracji roku akademickiego ogłoszono również listę najlepszych absolwentów WSPiA. Nagrodę im. Profesora Marcina Jełowickiego dla najlepszego absolwenta studiów na kierunku „Administracja” otrzymała Małgorzata Hebda. Najlepszy absolwent studiów na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” to Paula Kubas, na kierunku „Prawo” to Alicja Jaworowska, a na kierunku „Zarządzanie” Sandra Kida. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze prace dyplomowe. W kategorii prac magisterskich I nagrodę otrzymała Bernadeta Drozd, II miejsce przyznano Joannie Ziaja, a III Marioli Chorzępie. W kategorii prac licencjackich najlepsza okazał się Agnieszka Oswald, II nagrodę otrzymała Agnieszka Zaguła, a III Wioletta Tobiasz-Szaszowska.

Wykład Inauguracyjny

Uroczystość zakończył „Dwugłos inauguracyjny”. W tym roku dyskusję pt. „Wolność zgromadzeń – aspekt administracyjnoprawny” poprowadzili wykładowcy WSPiA prof. dr hab. Zbigniew Czarnik (sędziego NSA) oraz prof. dr hab. Robert Sawuła (sędziego NSA).
 
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, najstarsza niepubliczna Uczelnia na Podkarpaciu w tym roku obchodzi jubileusz 25 lat działalności. W tym czasie wykształciła blisko 50 tys. osób. Prowadzi nowoczesne studia na 4 kierunkach: „administracji”, „bezpieczeństwie wewnętrznym”, „prawie” i „zarządzaniu”. Posiada także uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. W tym roku naukę w WSPiA rozpoczyna ponad 5 tys. studentów w tym blisko 2000 na pierwszym roku studiów.


 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK - Aktualności Rzeszów

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy....

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc - Aktualności Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. ...

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca” - Aktualności Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robo...

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu? - Aktualności Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz pr...

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy  - Aktualności Rzeszów

Taranowali autem witryny sklepowe, a następnie kradli alkohol i papierosy

RZESZÓW. Dwaj mieszkańcy Rzeszowa usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitalaAndrzej Nowak: Dobrze - tylko czy to...
Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]prazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem