Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

Po meczu Resovii Rzeszów z Widzewem Łódź zatrzymano ośmiu pseudokibiców

Dodano:

fot. www.cwks-resovia.pl / Apklan Resovia Rzeszów
fot. www.cwks-resovia.pl / Apklan Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci, którzy zabezpieczali mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów i Widzewa Łódź zatrzymali ośmiu pseudokibiców. Chuligani próbowali siłą sforsować bramę stadionu, byli również agresywni wobec policjantów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W sobotę w Rzeszowie rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów a Widzewa Łódź. Podczas trwania imprezy przed stadionem doszło do incydentów z pseudokibicami. Do najpoważniejszego doszło podczas wchodzenia na stadion. Grupa chuliganów wszczęła awanturę przed bramą wejściową, próbowała sforsować bramę i siłą wejść na teren obiektu. W kierunku interweniujących policjantów poleciały szklane butelki.

Funkcjonariusze przywrócili porządek i zatrzymali trzech pseudokibiców Widzewa w wieku 34, 28 i 21 lat oraz 31-letniego kibica Stali Rzeszów. Natomiast pracownicy ochrony ujęli 44-letniego mieszkańca Łodzi, który wtargnął na stadion. Pozostali zatrzymani to 44-letni kibic Widzewa, 33-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz ujęty przez ochronę mieszkaniec Strzyżowa.
Reklama
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. Na jego podstawie  przedstawili zatrzymanym zarzuty.

Dotyczyły one naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych poprzez prowokowanie i nawoływanie do wtargnięcia na teren imprezy masowej, rzucania butelkami w policjantów i wtargnięcia na teren trwającej imprezy masowej. Pozostałe zarzuty dotyczyły znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz gróźb wobec nich.

W przypadku pięciu podejrzanych, trzech kibiców Widzewa i dwóch Stali Rzeszów, zarzucane czyny mają charakter chuligański. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy. Dodajmy, że w spotkaniu 24. kolejki II ligi rzeszowska drużyna zremisowała z Widzewem Łódź 1-1.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy - nabór wniosków

RZESZÓW. Ponad 500 dzieci korzystało regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie w ubiegłym roku. Aby móc z niego nadal korzystać, konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.  

Rzeszów

Nocny wypadek na Zalesiu. Pijany kierowca uderzył w budynek pizzerii

RZESZÓW. 34-letni kierowca bmw, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek pizzerii przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie w Rzeszowie. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Reklama