Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Po meczu Resovii Rzeszów z Widzewem Łódź zatrzymano ośmiu pseudokibiców

Dodano:

fot. www.cwks-resovia.pl / Apklan Resovia Rzeszów
fot. www.cwks-resovia.pl / Apklan Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci, którzy zabezpieczali mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów i Widzewa Łódź zatrzymali ośmiu pseudokibiców. Chuligani próbowali siłą sforsować bramę stadionu, byli również agresywni wobec policjantów. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W sobotę w Rzeszowie rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Resovii Rzeszów a Widzewa Łódź. Podczas trwania imprezy przed stadionem doszło do incydentów z pseudokibicami. Do najpoważniejszego doszło podczas wchodzenia na stadion. Grupa chuliganów wszczęła awanturę przed bramą wejściową, próbowała sforsować bramę i siłą wejść na teren obiektu. W kierunku interweniujących policjantów poleciały szklane butelki.

Funkcjonariusze przywrócili porządek i zatrzymali trzech pseudokibiców Widzewa w wieku 34, 28 i 21 lat oraz 31-letniego kibica Stali Rzeszów. Natomiast pracownicy ochrony ujęli 44-letniego mieszkańca Łodzi, który wtargnął na stadion. Pozostali zatrzymani to 44-letni kibic Widzewa, 33-letni mieszkaniec Rzeszowa oraz ujęty przez ochronę mieszkaniec Strzyżowa.
Reklama
Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców. Na jego podstawie  przedstawili zatrzymanym zarzuty.

Dotyczyły one naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych poprzez prowokowanie i nawoływanie do wtargnięcia na teren imprezy masowej, rzucania butelkami w policjantów i wtargnięcia na teren trwającej imprezy masowej. Pozostałe zarzuty dotyczyły znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz gróźb wobec nich.

W przypadku pięciu podejrzanych, trzech kibiców Widzewa i dwóch Stali Rzeszów, zarzucane czyny mają charakter chuligański. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy. Dodajmy, że w spotkaniu 24. kolejki II ligi rzeszowska drużyna zremisowała z Widzewem Łódź 1-1.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Reklama