Rzeszów - Środa, 04.02.2026
Reklama

Po raz pierwszy w Rzeszowie - Zlot Autobusów Zabytkowych. Wielka parada pojazdów, linie specjalne i wiele więcej

Dodano: 20.05.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl - zdjęcie z Nocy Muzeów 2024 w Rzeszowie
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl - zdjęcie z Nocy Muzeów 2024 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kilkadziesiąt zabytkowych autobusów, wystawa aut klasycznych, wielka parada pojazdów ulicami Rzeszowa, koncerty, pokazy, animacje dla dzieci i impreza w Technobusie – tak w skrócie będzie wyglądał I Zlot Autobusów Zabytkowych w Rzeszowie. Z tej okazji dzień przed wydarzeniem, MPK i ZTM uruchomią bezpłatne linie dodatkowe obsługiwane przez pojazdy zabytkowe.

I Zlot Zabytkowych Autobusów odbędzie się w sobotę, 24 maja i rozpocznie się o godz. 13:45 od zwiedzania zajezdni MPK przy ul. Lubelskiej 54. Tuż po nim zaplanowano wielką paradę autobusów ulicami Rzeszowa (start o godz. 15:00). Zabytkowe pojazdy przejadą trasą:

Lubelska - Rzecha - Most Mazowieckiego - Aleja Żołnierzy Wojska Polskiego - Aleja Niepodległości - Aleja Majora Wacława Kopisto - Wojciecha Kilara - Plac Śreniawitów - Leopolda płk. Lisa Kuli - al. Łukasza Cieplińskiego - Marszałkowska – Lubelska

Około godz. 16:00 parada powróci na zajezdnię, gdzie na uczestników wydarzenia czeka masa atrakcji, w tym m.in. w tym m.in. koncerty, pokazy Krystiana Herby, pokazy ratownictwa wypadkowego Straży Pożarnej, wystawa aut klasycznych, foodtrucki, animacje dla dzieci, Technobus i wiele więcej.

W zlocie udział weźmie prawie 50 pojazdów, w tym m.in. Chausson AH48 Warszawa, Autosan H9-21 Rzeszów, Iveco Trakker Hi Land Rzeszów, Solaris Urbino 15 Rzeszów, MAN A20 Tarnobrzeg, . Solbus SN11 Rzeszów, Setra S215UL Leżajsk, Sanos S14 Lublin, Skoda 706RTO Łańcut, Tam 190 Tuliszków k. Konina.

Do zajezdni MPK przy ul. Lubelskiej można dojechać kilkoma liniami regularnymi: 4,5,23,28,31,33,N3 oraz linia 51. Przy zajezdni dostępne będą miejsca parkingowe, jednak z uwagi na spodziewaną dużą ilość samochodów, organizatorzy wydarzenia zachęcają do skorzystania z autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama

Specjalne linie MPK obsługiwane przez zabytkowe autobusy

W związku z organizacją I Zlotu Autobusów Zabytkowych w Rzeszowie MPK wraz z ZTM uruchamia w dniu 23. 05.2023 dwie linie autobusowe, które będą obsługiwane zabytkowymi pojazdami.

Linie 81 i 82 obsługiwać będą autobusy zabytkowe: Autosan H9-35, Jelcz 272 MEX, Jelcz M11, Jelcz 120M, Ikarus 280.26, Mercedes-Benz O405, Jelcz PR110U oraz Autosan H9-21.

Linie będą kursować w godz. 14:00 – 23:00. Przejazdy nimi będą bezpłatne. Dogodne miejsce do przesiadek między autobusami zabytkowymi znajduje się przy Dworcu PKP oraz przy zajezdni MPK na ul. Lubelskiej 54

Program I Zlotu Autobusów Zabytkowych w Rzeszowie

Zajezdnia MPK, ul. Lubelska 54

13:30 Otwarcie Bram
13:45 Zwiedzanie Zajezdni
15:00 Parada autobusów ulicami Rzeszowa
16:00 Powrót Parady na Zajezdnię
16:15 Przywitanie Gości oraz przemówienia
16:30 Koncert AsiaSax
17:00 Pokaz jazdy wyczynowej na rowerze trialowym - Krystian Herba
17:30 Koncert Emilia Ferenc
18:00 Pokazy ratownictwa wypadkowego - Straż Pożarna
18:45 Koncert RoseMerry
19:30 Technobus

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Hyżnem. Nie żyje 21-letni motocyklista

RZESZÓW. 21-letni motocyklista, stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do przydrożnego rowu. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama