Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

Dodano:

Wizualizacja: Urban Project
Wizualizacja: Urban Project
RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. Za projekt odpowiada pracownia Urban Project, a jego inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur.

 „Jako firma branży generalnego wykonawstwa specjalizująca się m.in. w obiektach sportowo-rekreacyjnych mamy dużą satysfakcję, że bierzemy udział w tym projekcie, ponieważ zawiera się w nim pewne przesłanie” – mówi prezes Moris Polska Maurycy Bryła. I dodaje – „Jest to obiekt bardzo duży i wielofunkcyjny, łączący w sobie sport, rekreację i odnowę biologiczną. Te właśnie sfery ludzkiej aktywności, a zarazem biznesu, zostały najmocniej dotknięte lockdownem i wszelkimi innymi obostrzeniami pandemicznymi, a co za tym idzie wymiernymi stratami. Cieszymy się, że w Świlczy bierzemy udział w przedsięwzięciu, które pokazuje, iż mimo niełatwych uwarunkowań sanitarnych panuje wśród inwestorów wiara, że nadejdą w końcu czasy normalnej aktywności obiektów sportowo-rekreacyjnych”.
 
Powierzchnia zabudowy budynku usługowego wynosi 2777 mkw. przy kubaturze 38 706 metrów szcześciennych. Będzie to obiekt pięciokondygnacyjny z czterema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Będzie się składał z dwóch części odmiennych konstrukcyjnie. Budynek ten został zaprojektowany w układzie litery „L”. Łączy się on z parterowym budynkiem hali sportowej zaprojektowanej na planie prostokąta. W hali o powierzchni blisko 5000 mkw. znajdzie się duża sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne, a w tym pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej „Orlik” i dwie ściany wspinaczkowe. W części budynku wielofunkcyjnego zlokalizowano baseny, Spa, łaźnię parową, saunę suchą i grotę śnieżną.
Reklama
Oba budynki tworzą nowoczesną zwartą bryłę wzbogaconą dodatkowo podziałami na elewacji. Wejście główne do budynku usługowego zaprojektowano od strony północnej, a dodatkowo jest ono akcentowane w bryle budynku przez podcień. Wejście główne do hali sportowej zaprojektowano w elewacji wschodniej.

Obecnie w ramach I etapu budowy, wykonawca realizuje roboty żelbetowe konstrukcji. W styczniu rozpocznie się etap II, będą wykonywane prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Reklama