Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
RZESZÓW. Protest NSZZ Solidarność dotyczył niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie członkowie NSZZ Solidarność z regionu rzeszowskiego, przemyskiego i ziemi sandomierskiej manifestowali swoje niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

Związkowcy podkreślają, że doceniają i popierają działania Zjednoczonej Prawicy wprowadzające szereg dobrych i korzystnych rozwiązań kierowanych do rodzin, emerytów, ludzi młodych, a tak naprawdę dla wszystkich Polaków. Cieszy ich fakt, że Rząd podejmuje decyzje, które wpływają na poprawę warunków życia milionów Polaków.

Pragną jednak zwrócić uwagę, że wzrost gospodarczy, doskonała sytuacja finansów publicznych, oprócz programów społecznych, musi mieć przełożenie również na wynagrodzenia pracowników, dlatego ich zdaniem nie ma i nie będzie zgody na poprawę warunków pracy i płacy dla wybranych grup pracowników, podczas gdy innym tego prawa się odmawia.
Reklama
Uważają, że skoro NSZZ „Solidarność” jest członkiem Rady Dialogu Społecznego,  sprawy dotyczące warunków pracy i płacy powinny być rozwiązywane na tym właśnie forum, gdzie wszystkie branże i grupy zawodowe mają swoją reprezentację. Doraźne gaszenie sporów pojedynczych branż powoduje - zdaniem związkowców - powstawanie roszczeń coraz to nowych grup pracowników na masową skalę, a sytuacja taka nie sprzyja dialogowi ani bezpieczeństwu państwa.

Protestujący zwrócą się poprzez Wojewodę do Premiera o pilne rozwiązanie zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność” postulatów, w tym:
  • podwyżek w sferze finansów publicznych,
  • wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek,
  • odmrożenia wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego,
  • niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za usługę lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cztery kolejne rzeszowskie ulice będą oświetlone. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. Nowe latarnie staną wzdłuż ulic Findysza, Sowińskiego, Myśliwskiej i Strzyżowskiej. Oświetlenie ma być gotowe w przyszłym roku.

Rzeszów

Integracyjny plac zabaw przy Lisiej Górze już gotowy

RZESZÓW. Dostępny jest już nowy integracyjny plac zabaw, który powstał w sąsiedztwie Lisiej Góry. Koszt inwestycji o powierzchni ponad 700 m² to prawie 500 tysięcy zł.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa na 2022 rok przyjęty jednomyślnie

RZESZÓW. Bez głosu sprzeciwu został dziś uchwalony przyszłoroczny budżet Rzeszowa opiewający na 1,76 mld zł. Głosowanie odbyło się podczas specjalnej sesji rady miasta.

Rzeszów

Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą cieszyć się już nowym lodowiskiem. Duża ślizgawka powstała przy ul. Broniewskiego w Parku Sybiraków.

Rzeszów

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. 

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Rzeszów

Ruszyło lodowisko w Millenium Hall

RZESZÓW. W piątek na skwerze Millenium Hall wystartował sezon na łyżwiarskie szaleństwo. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Reklama