Rzeszów - Sobota, 28.06.2025
Reklama

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

Dodano:

fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
RZESZÓW. Protest NSZZ Solidarność dotyczył niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie członkowie NSZZ Solidarność z regionu rzeszowskiego, przemyskiego i ziemi sandomierskiej manifestowali swoje niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

Związkowcy podkreślają, że doceniają i popierają działania Zjednoczonej Prawicy wprowadzające szereg dobrych i korzystnych rozwiązań kierowanych do rodzin, emerytów, ludzi młodych, a tak naprawdę dla wszystkich Polaków. Cieszy ich fakt, że Rząd podejmuje decyzje, które wpływają na poprawę warunków życia milionów Polaków.

Pragną jednak zwrócić uwagę, że wzrost gospodarczy, doskonała sytuacja finansów publicznych, oprócz programów społecznych, musi mieć przełożenie również na wynagrodzenia pracowników, dlatego ich zdaniem nie ma i nie będzie zgody na poprawę warunków pracy i płacy dla wybranych grup pracowników, podczas gdy innym tego prawa się odmawia.
Reklama
Uważają, że skoro NSZZ „Solidarność” jest członkiem Rady Dialogu Społecznego,  sprawy dotyczące warunków pracy i płacy powinny być rozwiązywane na tym właśnie forum, gdzie wszystkie branże i grupy zawodowe mają swoją reprezentację. Doraźne gaszenie sporów pojedynczych branż powoduje - zdaniem związkowców - powstawanie roszczeń coraz to nowych grup pracowników na masową skalę, a sytuacja taka nie sprzyja dialogowi ani bezpieczeństwu państwa.

Protestujący zwrócą się poprzez Wojewodę do Premiera o pilne rozwiązanie zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność” postulatów, w tym:
  • podwyżek w sferze finansów publicznych,
  • wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek,
  • odmrożenia wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego,
  • niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za usługę lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Reklama