Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa. Zostali oszukani przez przestępców podających się za funkcjonariuszy. Do pokrzywdzonych zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP prowadzącego akcję przeciwko oszustom.

Do oszustw doszło w poniedziałek, wtorek i w środę. W przypadku tych przestępstw mechanizm działania sprawców był taki sam. Do pokrzywdzonych, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza CBŚP. Zapytał dlaczego nie stawili się na wezwanie do komendy. Następnie fałszywy policjant poinformował, że uczestniczy w działaniach przeciwko oszustom wyłudzającym kredyty na podrobione dowody osobiste, a ich oszczędności są zagrożone.

Poprosił o pomoc w ujęciu sprawców. Aby rozwiać wątpliwości polecił, nie przerywając połączenia, potwierdzić jego dane dzwoniąc do dyżurnego komendy wojewódzkiej. Oczywiście takie sprawdzenie potwierdziło wiarygodność rozmówcy. Gdy troje mieszkańców Rzeszowa zgodziło się pomóc, dalsze rozmowy prowadzone były przez telefony komórkowe.
Reklama
Następnie pokrzywdzeni kierując się przekazywanymi im instrukcjami, w placówkach kilku banków podjęli oszczędności i przekazali je wskazanemu przez rozmówcę mężczyźnie. Po przekazaniu pieniędzy mieli w domu zaczekać na policjantów, którzy sporządzą protokół i zwrócą pieniądze. W tym czasie pokrzywdzeni mieli z nikim o sprawie nie rozmawiać.

Przez cały czas sprawcy utrzymywali z nimi połączenie. Niestety pokrzywdzeni za późno zorientowali się, że zostali oszukani. W każdym z tych przypadków policja została powiadomiona dopiero po przekazaniu pieniędzy oszustom.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Boiska szkolne w Rzeszowie zmodernizowane dzięki wsparciu UNICEF

RZESZÓW. Trzy szkoły w Rzeszowie zmodernizowały swoje boiska sportowe dzięki wsparciu UNICEF. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach projektu, którego celem jest wsparcie integracji dzieci z Polski i Ukrainy.

Rzeszów

W Racławówce powstaje ponad 400-metrowa estakada [ZDJĘCIA]

​RZESZÓW. Trwa budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe – Babica. W ramach inwestycji powstanie ponad 2-kilometrowy tunel oraz kilkanaście obiektów inżynierskich, w tym sześć estakad.

Rzeszów

Uszkodził samochód i bramę. Był pod wpływem marihuany

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa na jednym z parkingów uszkodził inny samochód i bramę wjazdową. Okazało się, że był pod wpływem marihuany. Ponadto obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy. Ruszył nabór wniosków

RZESZÓW. W tym roku rodzice dzieci uczęszczających do niepublicznych żłobków również mogą skorzystać z dopłaty do czesnego w ramach Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego. Wysokość świadczenia wynosi 300 zł miesięcznie. 

Rzeszów

Głogów Małopolski gra z Orkiestrą. Na mieszkańców czeka moc atrakcji

GŁOGÓW MŁP. W programie m.in. koncerty, licytacje, morsowanie, bezpłatne badania profilaktyczne...

Rzeszów

Rusza stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Rzeszów

Od poniedziałku zamknięty przejazd przy hali Podpromie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 16 stycznia przez cały tydzień zamknięty będzie przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie.

Rzeszów

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację.

Reklama