Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Podcienie Galerii Rzeszów będą zabudowane. Temat rozstrzygnęły głosy Rozwoju Rzeszowa

Dodano: 28.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni zgodzili się na zabudowę podcieni Galerii Rzeszów. Decydujący głos w sprawie należał do radnych Rozwoju Rzeszowa. Zgodnie z obietnicami ma tam powstać kawiarnia Starbucks. 

To co nie udawało się wcześniej, tym razem doprowadzono do (nie)szczęśliwego końca. Punkt widzenia rzecz jasna zależy od ugrupowania, gdyż zarówno Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska głosowała przeciw zabudowie podcieni, to już Rozwój Rzeszowa, który przypomnijmy że posiada większość w Radzie Miasta Rzeszowa, uważał że warto spróbować. 

Temat wielokrotnie powracał na sesje Rady Miasta. Tym razem temat jeszcze przed wtorkowymi obradami upublicznił Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa przedstawiając dokument mówiący o rezygnacji inwestora z zabudowy. Dokument został złożony 23 marca 2018 roku.

„Liczymy, iż Radni zechcą przyjąć kompromisowe rozwiązanie, które pozwoli na zabudowę połowy istniejących podcieni i stworzy możliwość otwarcia jednej z najbardziej popularnych i renomowanych kawiarni Starbucks” – czytamy w piśmie podpisanym przez Sylwie Podkulską-Biedroń, prezes zarządu spółki Park Handlowy Rzeszów „Studio CTP 1”. 
Reklama
W piśmie mowa również o środkach jakie dzięki inwestycji Galerii Rzeszów powędrowały na cele publiczne. Autorka pisma odwołuje się również do faktu, że „powstanie Galerii stworzyło miejsca pracy dla innych przedsiębiorców prowadzących w niej swoją działalność co bezpośrednio dało kilka tysięcy miejsc pracy”.

Podczas obrad za przyjęciem projektu uchwały był prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wraz z radnymi Rozwoju Rzeszowa. W poprzednich latach władze miasta przychylnie odnosiły się do pomysłu zabudowy podcieni. Opozycję stanowili radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, jednak to co udawało się poprzednio, tym razem nie zadziałało i temat rozstrzygnięto na korzyść Galerii Rzeszów.

Nie ma póki co potrzeby rozwodzić się nad prawdopodobnymi skutkami zabudowy podcieni. Wszystko zweryfikuje rzeczywistość. Zgodnie z propozycją prezes zarządu spółki Park Handlowy Rzeszów „Studio CTP 1”, mieszkańcy Rzeszowa będą mogli korzystać po zabudowie z usług jednej z najpopularniejszych kawiarni na świecie, jaką jest Starbucks. Stosunek głosów radnych wynosił 14 do 11.  

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy Nowego Miasta mają nową przestrzeń rekreacyjną. Otwarto ogród kieszonkowy przy Millenium Hall [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wielkie urządzenie zabawowe, ławeczki, leżaki, stoły do szachów, fontanny i dużo zieleni – tak wygląda nowa przestrzeń rekreacyjno-zabawowa na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

RBO 2026. Jest lista projektów dopuszczonych do głosowania

RZESZÓW. 161 projektów dopuszczono już do głosowania w ramach 13. edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. To m.in. remonty ulic, budowa nowych lub remont starych boisk, rewitalizacje placów zabaw, tworzenie nowych przestrzeni rekreacyjnych czy...

Rzeszów

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Rzeszów

Zieleń zamiast betonu. W centrum Rzeszowa powstaje nowy ogród kieszonkowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej (dawnej Willi Januszów) powstaje nowe, zielone miejsce spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Reklama