Rzeszów - Czwartek, 31.07.2025
Reklama

Podkarpacki Festiwal Sportowy. 3 dni pełne sportowych wrażeń w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: /

RZESZÓW. Trzy dni, trzy lokalizacje, kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, wielki piknik z okazji Dnia Dziecka i masa innych atrakcji – tak w skrócie będzie wyglądać pierwsza edycja Podkarpackiego Festiwalu Sportowego, który już w ten weekend odbędzie się w Rzeszowie.

W najbliższy weekend (30.05 – 1.06), po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie, skupiające kilkadziesiąt dyscyplin i sporo dodatkowych atrakcji – Podkarpacki Festiwal Sportowy. Na trzy dni miasto stanie się idealnym miejscem dla miłośników sportu, ruchu i aktywności fizycznej.

„Festiwal ma stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie – od biegów ultra, stoiska promujące inne sporty, turnieje w takich dyscyplinach jak szachy po charytatywne wydarzenia. Zależy nam, aby Podkarpacki Festiwal Sportowy nie tylko stanowił wyzwanie, lecz także inspirował do działania innych i promował zdrowy styl życia. Wyzwaniem jest oczywiście też organizacja takiej imprezy ‒ zawieszamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko i zrobimy wszystko, żeby uczestnicy wrócili do swoich domu zmęczeni, ale zadowoleni. Wrócili z wielkimi uśmiechami na twarzy i planami odwiedzenia nas w kolejnych edycjach, które mają już swój zarys” - Paweł Hanulak – Dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Sportowego, Prezes PODIUM

Wydarzenia w ramach festiwalu będą odbywać się trzech lokalizacjach: Fontanna Multimedialna, Fosa Zamku Lubomirskich oraz Bulwary Rzeszowskie. W programie m.in. Nightskating, Maraton Podkarpacki, turniej szachowy, strefa sportów sztuk walki czy sportowy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Podkarpacki Festiwal Sportowy rozpocznie się w piątek „wystawą organizatorów” wydarzeń sportowych odbywających się na Podkarpaciu oraz firm powiązanych z Festiwalem i sportem. Ten dzień to również przygotowania do pierwszej edycji #ultrapodkarpacie – efektowne biuro zawodów oraz punkt pasta party będzie czekało na uczestników sobotnich biegów. Punktem kulminacyjnym będzie rodzinny przejazd rolkowy ulicami miasta Rzeszowa - Nightskating.

W sobotę, głównym wydarzeniem festiwalu będzie cykl biegów długodystansowych na Podkarpaciu – pierwsza edycja ULTRAPODKARPACIA. Tego dnia zaplanowano również turniej szachowy dla dzieci i nie tylko oraz wiele innych atrakcji, w tym: strefa piknikowa z wielkim dmuchańcem KFC na czele oraz strefą expo oraz pokazami artystycznymi na scenie!
W niedzielę festiwal przeniesie się na rzeszowskie Bulwary. Tam na uczestników czekają, m.in.– Biegi Kolorowej Skarpetki wraz z Grand Prix Podkarpacia Nordic Walking oraz Wielki Sportowy Piknik z okazji Dnia Dziecka.

HARMONOGRAM I PODKARPACKIEGO FESTIWALU SPORTOWEGO

PIĄTEK 30.05
Fontanna Multimedialna

16:00 Otwarcie Biura zawodów i Strefy Expo 16:00 Pasta Party
18:15 Psychologia w sporcie - rozmowa z Rafałem Wilkiem 19:00 Oficjalne Otwarcie Festiwalu
19:15 Prezentacja ambasadorów i zawodników Elity #ultrapodkarpacie
19:45 Nightskating Rzeszów - przejazd rolkowy ulicami Rzeszowa
21:30 Wyjątkowy Pokaz Fontanny Multimedialnej z udziałem aktorów

31.05 SOBOTA
Fosa Zamku Lubomirskich

Reklama

4:15 Otwarcie Biura zawodów #ultrapodkarpacie (Hala Podpromie)
6:30 Start biegu #ultrapodkarpacie Łańcut - Rzeszów
9:00 Start biegu Maraton Podkarpacki (Chmielnik)
10:00 Start turnieju Szachowe PODIUM oraz spotkanie ze Szparumenem
10:30 Ruszają strefy sportu

Strefa FOSA

• strefa Resovia - łucznictwo (strzelanie z łuku, wyzwania, pokazy)
• PSPAL - gra w palanta, konkursy
• strefa KFC (gigantyczny dmuchany tor przeszkód!)
• strefa medyczna MEDYK i pilatesu EMPOWER Pilates
• strefa piknikowa, konkursy dla uczestników
• scena pełna (10:00 Joga, 12:00 Zumba, 13:00 Spinning, 14:00 Pump)
• food trucki

Strefa na parkingu RARR

• MBPARK (mini skatepark, hulajnogi, freestyle, DJ i muzyka uliczna)
• SPIN (sporty rakietowe - tenis, badminton, pickleball, padel, speedball)

11:30 Start biegu Półmaraton Podkarpacki (Hermanowa)

11:30 Występ zespołu Kornele Rzeszów

15:00 Rozgrzewka i zawody na dmuchańcu z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem

16:00 Otwarcie biura Biegów Kolorowej Skarpetki oraz GPP NW

16:15 Występ Rzeszowskiej Akademii Mażoretek Illusion 16:30 Ceremonia wręczania nagród #ultrapodkarpacie 18:00 Zamknięcie strefy expo

18:10 Koncert jazzowy zespołu DBD Trio

1.06 NIEDZIELA
Bulwary Rzeszowskie

8:00 Otwarcie biura Biegów Kolorowej Skarpetki oraz GPP NW (Hala Podpromie)
10:00 Biegi Kolorowej Skarpetki oraz GPP Nordic Walking 12:00 Otwarcie pikniku sportowego z okazji Dnia Dziecka

• Strefa sztuk walki - walki pokazowe i treningi dla chętnych (nieczynna fontanna obok kładki)

- 12:00 Kickboxing,
- 13:00 Judo,
- 13:30 Zapasy
- 14:00 Boks

• Strefa futbolu amerykańskiego - Rzeszów Rockets
• Strefa klubu jeździeckiego “Folkowa Podkowa” (przejażdżki konne, rodzinne zawody hobby horse)
• strefa Endorfina
• strefa SPIN (sporty rakietowe - tenis, badminton, pickleball, padel, speedball)
• Strefa festiwalowa gier planszowych z “Zagrajmy”
• (gry bitewne, gry karciane, gry planszowe, RPG Zone, gry pokazowe BOLT Action)\
• strefa piłkarska “Akademia Piłkarska Diamonds”
• food trucki

16:00 Piana Party dla dzieci

16:30 Zamknięcie strefy expo oraz zakończenie festiwalu

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy dom kultury na osiedlu Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową domu kultury na osiedlu Krakowska Południe. Zadanie zrealizuje firma Badstudio z Rzeszowa.

Rzeszów

Kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce. Wybrano nadzór inwestorski

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Safege będzie nadzorować dwie kluczowe inwestycje lotniska w Jasionce: budowę II etapu równoległej drogi kołowania oraz przebudowę I etapu drogi startowej. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską.

Rzeszów

Prace serwisowe w rzeszowskim Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

RZESZÓW. W piątek, 25 lipca w godzinach porannych, w związku z aktualizacją systemów informatycznych, Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania przy ul. ks. J. Jałowego 23A będzie tymczasowo nieczynne. Prace serwisowe potrwają od...

Rzeszów

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Chwilowe utrudnienia w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich rond w centrum miasta przez 2 dni realizowane będą roboty drogowe. Mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia dla wypoczywających na rzeszowskich Bulwarach. Wzdłuż brzegów Wisłoka przejdą kibice

RZESZÓW. W najbliższy piątek w Rzeszowie odbędzie się mecz Stali Rzeszów ze Śląskiem Wrocław. Kibice drużyny gości przejdą w asyście policji z dworca PKP na Stadion Miejski m.in. wzdłuż brzegów Wisłoka. Mogą...

Rzeszów

4 wypadki, 5 osób rannych – rzeszowscy policjanci podsumowali weekend na drogach

RZESZÓW. 4 wypadki, 5 osób rannych, 25 kolizji, 4 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda bilans minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Wjechał schodami na zamknięty parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego

RZESZÓW. Do nietypowej sytuacji doszło w weekend w centrum Rzeszowa. Kierujący hyundaiem, mieszkaniec Leżajska, wjechał na parking Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego… schodami od strony al. Piłsudskiego. Okazało się, że powodem była nawigacja.

Reklama