Rzeszów - Sobota, 07.06.2025
Reklama

Podkarpacki Festiwal Sportowy. 3 dni pełne sportowych wrażeń w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: /

RZESZÓW. Trzy dni, trzy lokalizacje, kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, wielki piknik z okazji Dnia Dziecka i masa innych atrakcji – tak w skrócie będzie wyglądać pierwsza edycja Podkarpackiego Festiwalu Sportowego, który już w ten weekend odbędzie się w Rzeszowie.

W najbliższy weekend (30.05 – 1.06), po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie, skupiające kilkadziesiąt dyscyplin i sporo dodatkowych atrakcji – Podkarpacki Festiwal Sportowy. Na trzy dni miasto stanie się idealnym miejscem dla miłośników sportu, ruchu i aktywności fizycznej.

„Festiwal ma stworzyć przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie – od biegów ultra, stoiska promujące inne sporty, turnieje w takich dyscyplinach jak szachy po charytatywne wydarzenia. Zależy nam, aby Podkarpacki Festiwal Sportowy nie tylko stanowił wyzwanie, lecz także inspirował do działania innych i promował zdrowy styl życia. Wyzwaniem jest oczywiście też organizacja takiej imprezy ‒ zawieszamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko i zrobimy wszystko, żeby uczestnicy wrócili do swoich domu zmęczeni, ale zadowoleni. Wrócili z wielkimi uśmiechami na twarzy i planami odwiedzenia nas w kolejnych edycjach, które mają już swój zarys” - Paweł Hanulak – Dyrektor Podkarpackiego Festiwalu Sportowego, Prezes PODIUM

Wydarzenia w ramach festiwalu będą odbywać się trzech lokalizacjach: Fontanna Multimedialna, Fosa Zamku Lubomirskich oraz Bulwary Rzeszowskie. W programie m.in. Nightskating, Maraton Podkarpacki, turniej szachowy, strefa sportów sztuk walki czy sportowy piknik z okazji Dnia Dziecka.

Podkarpacki Festiwal Sportowy rozpocznie się w piątek „wystawą organizatorów” wydarzeń sportowych odbywających się na Podkarpaciu oraz firm powiązanych z Festiwalem i sportem. Ten dzień to również przygotowania do pierwszej edycji #ultrapodkarpacie – efektowne biuro zawodów oraz punkt pasta party będzie czekało na uczestników sobotnich biegów. Punktem kulminacyjnym będzie rodzinny przejazd rolkowy ulicami miasta Rzeszowa - Nightskating.

W sobotę, głównym wydarzeniem festiwalu będzie cykl biegów długodystansowych na Podkarpaciu – pierwsza edycja ULTRAPODKARPACIA. Tego dnia zaplanowano również turniej szachowy dla dzieci i nie tylko oraz wiele innych atrakcji, w tym: strefa piknikowa z wielkim dmuchańcem KFC na czele oraz strefą expo oraz pokazami artystycznymi na scenie!
W niedzielę festiwal przeniesie się na rzeszowskie Bulwary. Tam na uczestników czekają, m.in.– Biegi Kolorowej Skarpetki wraz z Grand Prix Podkarpacia Nordic Walking oraz Wielki Sportowy Piknik z okazji Dnia Dziecka.

HARMONOGRAM I PODKARPACKIEGO FESTIWALU SPORTOWEGO

PIĄTEK 30.05
Fontanna Multimedialna

16:00 Otwarcie Biura zawodów i Strefy Expo 16:00 Pasta Party
18:15 Psychologia w sporcie - rozmowa z Rafałem Wilkiem 19:00 Oficjalne Otwarcie Festiwalu
19:15 Prezentacja ambasadorów i zawodników Elity #ultrapodkarpacie
19:45 Nightskating Rzeszów - przejazd rolkowy ulicami Rzeszowa
21:30 Wyjątkowy Pokaz Fontanny Multimedialnej z udziałem aktorów

31.05 SOBOTA
Fosa Zamku Lubomirskich

Reklama

4:15 Otwarcie Biura zawodów #ultrapodkarpacie (Hala Podpromie)
6:30 Start biegu #ultrapodkarpacie Łańcut - Rzeszów
9:00 Start biegu Maraton Podkarpacki (Chmielnik)
10:00 Start turnieju Szachowe PODIUM oraz spotkanie ze Szparumenem
10:30 Ruszają strefy sportu

Strefa FOSA

• strefa Resovia - łucznictwo (strzelanie z łuku, wyzwania, pokazy)
• PSPAL - gra w palanta, konkursy
• strefa KFC (gigantyczny dmuchany tor przeszkód!)
• strefa medyczna MEDYK i pilatesu EMPOWER Pilates
• strefa piknikowa, konkursy dla uczestników
• scena pełna (10:00 Joga, 12:00 Zumba, 13:00 Spinning, 14:00 Pump)
• food trucki

Strefa na parkingu RARR

• MBPARK (mini skatepark, hulajnogi, freestyle, DJ i muzyka uliczna)
• SPIN (sporty rakietowe - tenis, badminton, pickleball, padel, speedball)

11:30 Start biegu Półmaraton Podkarpacki (Hermanowa)

11:30 Występ zespołu Kornele Rzeszów

15:00 Rozgrzewka i zawody na dmuchańcu z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem

16:00 Otwarcie biura Biegów Kolorowej Skarpetki oraz GPP NW

16:15 Występ Rzeszowskiej Akademii Mażoretek Illusion 16:30 Ceremonia wręczania nagród #ultrapodkarpacie 18:00 Zamknięcie strefy expo

18:10 Koncert jazzowy zespołu DBD Trio

1.06 NIEDZIELA
Bulwary Rzeszowskie

8:00 Otwarcie biura Biegów Kolorowej Skarpetki oraz GPP NW (Hala Podpromie)
10:00 Biegi Kolorowej Skarpetki oraz GPP Nordic Walking 12:00 Otwarcie pikniku sportowego z okazji Dnia Dziecka

• Strefa sztuk walki - walki pokazowe i treningi dla chętnych (nieczynna fontanna obok kładki)

- 12:00 Kickboxing,
- 13:00 Judo,
- 13:30 Zapasy
- 14:00 Boks

• Strefa futbolu amerykańskiego - Rzeszów Rockets
• Strefa klubu jeździeckiego “Folkowa Podkowa” (przejażdżki konne, rodzinne zawody hobby horse)
• strefa Endorfina
• strefa SPIN (sporty rakietowe - tenis, badminton, pickleball, padel, speedball)
• Strefa festiwalowa gier planszowych z “Zagrajmy”
• (gry bitewne, gry karciane, gry planszowe, RPG Zone, gry pokazowe BOLT Action)\
• strefa piłkarska “Akademia Piłkarska Diamonds”
• food trucki

16:00 Piana Party dla dzieci

16:30 Zamknięcie strefy expo oraz zakończenie festiwalu

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki. 9 tras, w tym 1 nowość

RZESZÓW/JASIONKA. 9 tras, w tym nowość – Malta i więcej lotów do popularnych europejskich destynacji: Londynu, Mediolanu i Zadaru – Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Jasionki.

Rzeszów

W marcu rusza rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół

RZESZÓW. Niebawem ruszy rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Dotyczy ona roku szkolnego 2025/2026. Poniżej harmonogram postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego, które zostanie ogłoszone, kiedy po rekrutacji właściwej...

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Rzeszów

W rzeszowskich urzędach skarbowych pojawiły się terminale płatnicze

RZESZÓW. W urzędach skarbowych przy ul. Podwisłocze 42 oraz ul. Siemieńskiego 18 mieszkańcy mogą już uiszczać opłatę skarbową za pomocą terminali płatniczych.

Rzeszów

Egzotyczne zwierzęta w hali Podpromie. W weekend odbędą się targi terrarystyczne

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym unikatowe gatunki, które trudno zobaczyć gdzie indziej oraz wyjątkowe rośliny, również owadożerne, będzie można podziwiać podczas powracających do Rzeszowa targów terrarystycznych Exoticarium.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. 36-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Reklama