Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Podkarpackie Centrum Innowacji stworzyło sieć laboratoriów badawczych

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Innowacji, działające przy ul. Lenartowicza w Rzeszowie, stworzyło Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. W ubiegłym tygodniu wybrano radę, wśród której znajdziemy reprezentantów Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW) powołało do życia Podkarpackie Centrum Innowacji. W ubiegłym tygodniu przewodniczącym rady został dr inż. Grzegorz Bajorek, prof. Politechniki Rzeszowskiej, a zastępcą jest dr hab. Stanisława Kanas, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wybrano także 5 osób stanowiących członków rady. Na czele zespołu koordynującego radę sieci powołano przewodniczącego. Został nim dr inż. Roman Tabisz twórca i organizator sieci, reprezentujący Politechnikę Rzeszowską.
Reklama
– Celem Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących jest wykorzystanie wyposażenia laboratoryjnego oraz potencjału naukowo-badawczego dla rozwoju podkarpackich firm. Chcemy podnosić kompetencje laboratoriów, pomagać w uzyskiwaniu akredytacji oraz realizować wspólne projekty – mówi dr inż. Roman Tabisz z PCI.

Na Podkarpaciu działa już sieć, która zrzesza obecnie 45 laboratoriów. Jednostki te funkcjonują zarówno na uczelniach wyższych, instytucjach i w dużych firmach. To struktura otwarta. Każde laboratorium zainteresowane współpracą może włączyć się do sieci podpisując odpowiednie porozumienie z Podkarpackim Centrum Innowacji.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Reklama