Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Podpisano list intencyjny w sprawie budowy monorail w Rzeszowie

Dodano: 20.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz podjął kolejny krok w sprawie budowy monorail w Rzeszowie.
 
19 maja 2020 r. podpisano list intencyjny pomiędzy firmą Sunningwell Polska, a Miastem Rzeszów ws. ewentualnej budowy nadziemnej kolejki elektrycznej w Rzeszowie.
 
Firma Sunningwell Polska jest zainteresowana wdrożeniem technologii monorail na terenie naszego miasta. W realizacji projektu pomóc miałoby doświadczenie dwóch podmiotów zagranicznych, z którymi Sunningwell Polska nawiązała współpracę. Chodzi o firmę BYD Company Limited, która jako dostawca może zapewnić dostęp do najnowszych technologii oraz firmę China Communications Construction Company (CCCC), która jako wykonawca posiada doświadczenie w budowie monorail.
 
Miasto zobowiązało się do udzielenia firmie Sunningwell niezbędnej dokumentacji potrzebnej do realizacji inwestycji oraz wyraziło zgodę na przeprowadzenie wizji lokalnej.
 
Podpisany list intencyjny będzie obowiązywał przez okres 12 miesięcy. W tym czasie strony mają uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z profesjonalnymi doradcami.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Reklama