Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Podpisano list intencyjny w sprawie budowy monorail w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz podjął kolejny krok w sprawie budowy monorail w Rzeszowie.
 
19 maja 2020 r. podpisano list intencyjny pomiędzy firmą Sunningwell Polska, a Miastem Rzeszów ws. ewentualnej budowy nadziemnej kolejki elektrycznej w Rzeszowie.
 
Firma Sunningwell Polska jest zainteresowana wdrożeniem technologii monorail na terenie naszego miasta. W realizacji projektu pomóc miałoby doświadczenie dwóch podmiotów zagranicznych, z którymi Sunningwell Polska nawiązała współpracę. Chodzi o firmę BYD Company Limited, która jako dostawca może zapewnić dostęp do najnowszych technologii oraz firmę China Communications Construction Company (CCCC), która jako wykonawca posiada doświadczenie w budowie monorail.
 
Miasto zobowiązało się do udzielenia firmie Sunningwell niezbędnej dokumentacji potrzebnej do realizacji inwestycji oraz wyraziło zgodę na przeprowadzenie wizji lokalnej.
 
Podpisany list intencyjny będzie obowiązywał przez okres 12 miesięcy. W tym czasie strony mają uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z profesjonalnymi doradcami.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Rzeszów

Co dalej z przebudową ronda Pobitno? Oferty na dokumentację projektową zbyt wysokie

RZESZÓW. Najtańsza oferta, przegotowana przez firmę z Warszawy, wynosi 1,4 mln zł.

Rzeszów

Ratusz pochwalił się nowymi „elektrykami” za ponad 350 tys. zł. Będą służyły do codziennej pracy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc: „Staramy się o to, żeby zachować ekologię, żeby nie zatruwać powietrza”.

Rzeszów

Pijany pieszy przebiegał przez jezdnie na al. Powstańców Warszawy. Potrącił go samochód

RZESZÓW. Pieszego potrąciła lancia, następnie w nią uderzył nadjeżdzający ford, po czym lancia wjechała w fiata pande.

Rzeszów

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Rzeszów

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa.

Rzeszów

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

RZESZÓW. Interpelacje wystosowali radni Rozwoju Rzeszowa: Witold Walawender i Daniel Kunysz.

Rzeszów

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg na projekt. 

Reklama