Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

Dodano: 04.04.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W poniedziałek, 4 kwietnia w siedzibie Urban Lab, Miasto Rzeszów i Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” podpisały umowę na kwotę 50 tys. zł dotyczącą promocji miasta poprzez działania Doliny Lotniczej. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

-Nasza współpraca zaczęła się 15 lat temu, po wniosku jaki złożyłem na forum Rady Miasta, jeszcze wtedy będąc radnym. W marcu 2007 roku miasto Rzeszów przegłosowało poprawkę, która umożliwiła sfinansowanie pierwszego wspólnego pobytu Stowarzyszenia Dolina Lotnicza i miasta Rzeszów na chyba największych światowych targach lotniczych w Paryżu, Paris Air Show 2007 i od tamtej pory zaczęło się 15 bardzo aktywnych, bardzo owocnych lat współpracy z samorządem Rzeszowa, potem samorządem województwa, innych miast a Doliną Lotniczą – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

-Miasto Rzeszów wspiera Dolinę Lotniczą od początku, a Dolina Lotnicza ma już 20 lat. I nie byłoby Doliny Lotniczej gdyby nie tak pięknie rozwijający się Rzeszów. Jak zaczynaliśmy to było 18 członków, dzisiaj jest 180.  Mieliśmy sprzedaży łącznie 250 mln dolarów rocznie, wszystkie te firmy. Dziś 3 miliardy. Było 9 tysięcy  ludzi dziś jest 33 tysiące – mówił Marek Darecki, Prezes Doliny Lotniczej.
- Wsparcie Miasta Rzeszów dla Doliny Lotniczej w postaci dofinansowania naszych wyjazdów na targi lotnicze było szczególnie ważne dla małych i średnich firm.  Ja jestem właścicielem małej firmy dobrze wiem jak to wygląda. Reprezentuję też w Dolinie Lotniczej głównie małych i średnich przedsiębiorców. Bez tego wsparcia wiele z tych wyjazdów byłoby niemożliwych.  A dzięki temu firmy nawiązały szereg kontaktów-  mówił Marek Bujny -wiceprezes Doliny Lotniczej.
Reklama
-To jest modelowa współpraca administracji z biznesem. (…) Targi ILA Berlin to już piąta edycja targów w których bierzemy udział wspólnie jako Miasto Rzeszów i Dolina Lotnicza. Jest tam ok 1100 wystawców z 41 państw. A liczba zwiedzających dochodzi do prawie  200 tysięcy. 24 czerwca 2022 roku będziemy znów wspólnie brać udział w tych targach – powiedział Kamil Czyż, dyrektor Wydziału Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki.

Miasto Rzeszów i Dolina Lotnicza wspólnie będą uczestniczyć również w kolejnej edycji Paris Airshow. Po raz pierwszy wspólnie zaprezentują się podczas Farnborough International Airshow w Wielkiej Brytanii, targach skupiających się na przemyśle lotniczym, zarówno cywilnym jak i wojskowym, oraz podczas  Gyeongnam Sacheon Aerospace Expo, targach organizowanych przez Koreańskie Stowarzyszenie Przemysłu Lotniczego KAIA.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.

Rzeszów

Dodatkowe terminy przyjmowania odpadów przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Odpady do PSZOK przy ul. Ciepłowniczej będą również przyjmowane w środy i piątki.

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Reklama