Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Dodano: /

Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl
Widok z ul. Krzyżanowskiego w kierunku, w którym pobiegnie nowa droga, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. We wtorek, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z wykonawcą na budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesie zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Inwestycję za prawie 43,5 mln zł zrealizuje firma Eurovia.

- Jest to pierwsza moja decyzja w tej kadencji. Mam ogromną przyjemność podpisać umowę i zacząć to, o czym mówiłem w czasie kampanii wyborczej. Moim głównym hasłem były nowe drogi, a kluczowym punktem odkorkowanie naszego miasta. Dziś podpisujemy umowę na nową drogę w Rzeszowie, pomiędzy ul. Krzyżanowskiego a ul. Wieniawskiego, która stworzy alternatywny wyjazd dla szybko rozbudowujących się osiedli takich jak Słocina czy Zalesie – podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.  Jak dodał, to niełatwa inwestycja, bo przebiega przez trudny teren. Udało się jednak tak ją poprowadzić, że tylko minimalnie ingeruje w ogrody działkowe.

Nowa droga będzie miała 1,4 km długości i 7 metrów szerokości. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Konieczna będzie także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej. Częścią tego zadania  będzie przebudowa skrzyżowania nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i ul. Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Reklama

Dzięki nowemu rozwiązaniu z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Arkadiusz Kierkowicz, dyrektor Regionu Południe w Eurovia, która jest wykonawcą inwestycji, zadeklarował, że firma postara się zminimalizować wszelkiego rodzaju utrudnienia dla mieszkańców i dla miasta.

Droga, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego ma być gotowa w styczniu 2026 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

RZESZÓW. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało kobiety

RZESZÓW. W rejonie mostu Mazowieckiego z Wisłoka wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator. Wg ustaleń Policji to 65-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Reklama