Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę kładki nad rzeką Strug [WIZUALIZACJE]

Dodano: 28.11.2025 r. / Redakcja

Podpisanie umowy na budowę kładki nad rzeką Strug - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Podpisanie umowy na budowę kładki nad rzeką Strug - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Firma Strabag zajmie się budową kładki nad rzeką Strug, łączącej ul. Jachowicza z ul. Koło wraz z budową/rozbudową dróg dojazdowych. Podpisano umowę z wykonawcą.

O budowę kładki nad rzeką Strug wnioskowali mieszkańcy osiedla Drabinianka. Miastu udało się zdobyć zewnętrzne dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Umowa na budowę kładki została podpisana w czwartek, 27 listopada 2025 r. podczas spotkania prezydenta Konrada Fijołka z mieszkańcami dwóch rzeszowskich osiedli - Drabinianka i Biała. - O tym jak bardzo taka kładka jest potrzebna, mówili mi sami mieszkańcy Drabinianki. Przygotowaliśmy projekt, wykupiliśmy tereny potrzebne do budowy, wybraliśmy w przetargu wykonawcę tego zadania - firmę Strabag. I dziś podpisujemy z nią umowę, co oznacza początek realizacji tej inwestycji – mówił Prezydent Konrad Fijołek.

Kładka, ułatwi m.in. dojście do szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego a także do terenów rekreacyjnych Arkadia i nowego żłobka, którego budowa jest już na finiszu.

Długość kładki wyniesie około 33 metry, a szerokość minimum 3 metry. Jej konstrukcja powstanie ze stali trudnordzewiejącej, niemalowanej. Pod wpływem warunków atmosferycznych, obiekt zyska kolor purpurowo-brązowy. Balustrady zostaną pokryte farbą w kolorze antycznej miedzi.

Reklama

Oprócz kładki w ramach tej inwestycji wybudowane i przebudowane zostaną odcinki ulic Jachowicza i Koło o łącznej długości blisko 200 metrów. Powstaną także prowadzące do kładki odcinki dróg pieszych i rowerowych o długości ponad 150 metrów, oświetlenie a także chodnik przy ul. Koło.

Firma Strabag na wykonanie zadania ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Koszt inwestycji to nieco ponad 3,6 mln zł.

Budowa kładki została dofinansowana z projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie ROF”, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Rzeszów

Przy ul. Lubelskiej znikła część ścieżki rowerowej. Czy doszło do samowoli budowlanej?

RZESZÓW. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl skierowało w tej sprawie pismo do Miejskiego Zarządu Dróg z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Rzeszów

Już w sobotę „Godzina dla Ziemi WWF”. Urząd Miasta Rzeszowa dołącza do akcji

RZESZÓW. Znamy listę budynków, które będą uczestniczyć w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”.

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Reklama