Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego [WIZUALIZACJE]

Dodano: 01.08.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe UR
fot. Materiały prasowe UR

RZESZÓW. 1 sierpnia 2024 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Baran, wiceprezes firmy Baudziedzic podpisali budowę na realizację inwestycji pn. Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego. Obiekt o wartość ponad 26 mln zł ma powstać w ciągu 22 miesięcy.

Budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego to kolejny etap stworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Nowy obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie hali lekkoatletycznej przy ul. Cichej (Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym – stanowiącym I etap) i będzie stanowił kolejny element kompleksu.

Nowy budynek zostanie wybudowany od podstaw. Będzie nowoczesny i w pełni dostosowany do obowiązujących przepisów i warunków o wysokiej estetyce architektonicznej.

Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. Obiekt w głównej mierze będzie wykorzystywany przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.

W budynku powstaną m.in. sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe, gabinety naukowe, sale sportowe, w pełni wyposażone szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Reklama

Na zewnątrz powstaną boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

Wykonawca, firma Baudziedzic, ma 22 miesiąca na realizację inwestycji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br.

Reklama