Rzeszów - Niedziela, 02.11.2025
Reklama

Podpisano umowę na budowę Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego [WIZUALIZACJE]

Dodano: 01.08.2024 r. / Redakcja

fot. Materiały prasowe UR
fot. Materiały prasowe UR

RZESZÓW. 1 sierpnia 2024 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Baran, wiceprezes firmy Baudziedzic podpisali budowę na realizację inwestycji pn. Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego. Obiekt o wartość ponad 26 mln zł ma powstać w ciągu 22 miesięcy.

Budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego to kolejny etap stworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Nowy obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie hali lekkoatletycznej przy ul. Cichej (Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym – stanowiącym I etap) i będzie stanowił kolejny element kompleksu.

Nowy budynek zostanie wybudowany od podstaw. Będzie nowoczesny i w pełni dostosowany do obowiązujących przepisów i warunków o wysokiej estetyce architektonicznej.

Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. Obiekt w głównej mierze będzie wykorzystywany przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.

W budynku powstaną m.in. sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe, gabinety naukowe, sale sportowe, w pełni wyposażone szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Reklama

Na zewnątrz powstaną boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

Wykonawca, firma Baudziedzic, ma 22 miesiąca na realizację inwestycji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama