Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

Dodano:

fot. S.T. Architekci
fot. S.T. Architekci
RZESZÓW. Podpisano umowę na przebudowę wschodniego skrzydła głównego gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

28 sierpnia 2020 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR oraz pan Rafał Dziedzic, prezes zarządu firmy BAUDZIEDZIC sp. z o. o. podpisali umowę na przebudowę budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. T. Rejtana 16c.

Podpisanie umowy, fot. Michał Święcicki/UR

Rozbudowa dotyczy części „B” budynku A1 . W ramach inwestycji powstanie dodatkowa kondygnacja, klatka schodowa oraz winda z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Ponad wejściem głównym dobudowana zostanie sala senatu, która docelowo pomieści ok. 100 osób. Istniejące pomieszczenia zostaną zmodernizowane, a elewacja budynku poddana zostanie rewitalizacji.  

Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie powiększenie dużej auli. Po przebudowie zyska ona 332 miejsca siedzące w 19 rzędach z obustronnymi przejściami. Zmodernizowana zostanie także mała aula, w której znajdą się indywidualne siedziska rozmieszczone w 13 rzędach o obustronnym dostępie (łącznie 163 miejsca). W obydwu salach poprawiona zostanie akustyka. Między obiema aulami powstanie dodatkowe wejście z własnym holem.
Reklama
„Przebudowa ma za zadanie podniesienie standardów funkcjonowania Kolegium Nauk Humanistycznych, a także rektoratu oraz senatu uczelni. Podstawowym aspektem ekonomicznym jest wykorzystanie istniejącego obiektu na działce należącej do Uniwersytetu Rzeszowskiego poprzez jego rozbudowę. Centralna część uczelni pozostanie w tym samym miejscu. Jedynie jej funkcja będzie bardziej rozbudowana, nowoczesna i przyjazna użytkownikom, również osobom niepełnosprawnym. W obiekcie zostaną wykorzystane nowoczesne technologie i instalacje których zadaniem jest ograniczenie kosztów użytkowania.” – informuje Dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prace rozpoczną się już 7 września i potrwają około 1,5 roku. Całościowy koszt inwestycji wynosi blisko 16, 5 mln. zł. Środki na przebudowę pochodzą z tzw. obligacji, tj. dodatkowej dotacji przyznanej przez MNiSW. Projekt rozbudowy stworzyła pracownia S.T. Architekci z Rzeszowa, a głównym projektantem był arch. Maciej Trybus.

Na czas trwania prac, Biuro Rektora będzie funkcjonowało w bud. D2 – tzw. Dworek – w kampusie UR na Zalesiu.

fot. S.T. Architekci
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Rzeszów

W Rzeszowie powstają kolejne monitorowane wiaty rowerowe [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż nowych wiat rowerowych z monitoringiem. Będzie ich pięć, w różnych lokalizacjach.

Rzeszów

Narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Obchodom towarzyszyć będą: II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, 11. PKO Bieg Niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

Rzeszów

Nocny pożar w II LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Spłonęło jedno z pomieszczeń oraz fragment dachu. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić. W akcji brało udział 28 strażaków.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Rzeszów

Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Odrzykońskiej. Będzie bezpieczniej

RZESZÓW. Przy ulicy Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli w Rzeszowie powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Reklama