Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Podsumowanie akcji „Przejezdne skrzyżowania”. 102 przypadki wykroczeń

Dodano: 31.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania „Przejezdne skrzyżowania”. Zgodnie z założeniami akcji, od ostatniego piątku września, funkcjonariusze zwracali uwagę na wykroczenia mające wpływ na płynność ruchu w mieście. Dominującym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Policjanci podsumowali działania „Przejezdne skrzyżowania”. W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, funkcjonariusze pod katem wykroczeń i błędów przekładających się na płynność jazdy i powiększanie korków obserwowali wybrane skrzyżowania w Rzeszowie, Najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 102 wykroczenia. 68 z nich to wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kolejne to nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej - 12 wykroczeń i nie stosowanie się do znaków i wykonywanie manewrów z niewłaściwych pasów ruchu – 11 wykroczeń. Policjanci zaobserwowali również szereg błędów popełnianych przez kierujących. Korygując je interweniowali kilkaset razy.
Reklama
Najczęściej popełnianymi błędami było niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku oraz pozostawianie dużych odległości pomiędzy pojazdami, przez co inni kierujący nie mieli możliwości wjechania na skrzyżowanie w tym samym cyklu świateł.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy Żwirowni powstanie osiedle z plażą, promenadą i mini portem. Ruszyła sprzedaż mieszkań

RZESZÓW. Plaża, molo, strefa spacerowa, wybieg dla psów i mini port – to tylko niektóre z atrakcji, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla „Panorama Kwiatkowskiego”. 112 mieszkań jest już w sprzedaży.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa przedłuża ograniczenia w bezpośredniej obsłudze mieszkańców

RZESZÓW. Ze względu na sytuację epidemiczną ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą mieszkańców w Urzędzie Miasta Rzeszowa i jednostkach organizacyjnych miasta zostają przedłużone do 30 kwietnia 2021 r.

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Reklama