Rzeszów - Środa, 21.01.2026
Reklama

Podsumowanie miejskiego programu in vitro. Na świat przyszło 11 dzieci

Dodano: 15.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW. Ratusz ogłosił sukces programu in vitro realizowanego w Rzeszowie w latach 2023 – 2025 r. - Dzięki miejskiemu programowi in vitro na świat przyszło aż 11 dzieci – poinformowała Beata Sander z Kancelarii Prezydenta.

Miejski program pn. „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa…” wystartował w styczniu 2023 r. Jego wykonawcą była Klinika Leczenia Niepłodności Parens w Rzeszowie. (ul. Podwisłocze 21).

Program kierowany był do mieszkańców Rzeszowa, par – kobiet w wieku 20-40 lat i mężczyzn – którzy walczą z niepłodnością. Przyszli rodzice mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 000,00 zł do jednej procedury biotechnologicznej, ale nie więcej niż 80 proc. kosztów całej. Dofinansowanie przysługiwało do maksymalnej liczby trzech zabiegów. Na udział w nim zdecydowały się 33 pary.

Reklama

Program realizowany był od 18 stycznia 2023 r. do 15 grudnia 2025 r. Na jego wykonanie miasto przeznaczyło łącznie nieco ponad 153 tys. zł. Dzięki niemu urodziło się 11 dzieci.

- Zdecydowałem się uruchomić w Rzeszowie program dofinansowania in vitro dla mieszkańców, ponieważ wiedziałem, że jest duże zapotrzebowanie społeczne. W tamtym czasie pary chcące skorzystać z tej metody nie mogły liczyć na pomoc finansową państwa. Dlatego też zaangażowaliśmy się jako miasto. I udało się osiągnąć ogromny sukces – dzięki naszemu programowi urodziło się jedenaścioro dzieci - 5 nowych mieszkańców i 6 nowych mieszkanek Rzeszowa - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W związku z realizacją przez Ministerstwo Zdrowia od 1 czerwca 2024 roku bezpłatnego programu leczenia niepłodności, finansowanego ze środków rządowych, miejski program nie będzie kontynuowany.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa przejścia dla pieszych zostaną specjalnie oświetlone. Miasto za darmo dostanie lampy

RZESZÓW. W pierwszej kolejności planujemy montaż na ulicy Krakowskiej i Lubelskiej” – informował Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Automaty paczkowe Poczty Polskiej będą również w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze automaty w Rzeszowie będą dostępne do końca sierpnia br.

Rzeszów

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

RZESZÓW. Policjanci otrzymali 50-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive oraz oznakowane BMW 320i xdrive.

Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa.

Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek.

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Reklama