Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

"Pola nadziei" - czwarta edycja akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Dodano: 22.09.2023 r.

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
RZESZÓW. 10 października odbędzie się inauguracja czwartej edycji inicjatywy pod hasłem „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tegoroczną akcję włączyło się już 90 placówek oświatowych.
 
"Pola Nadziei" to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu szerzenie edukacji hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila. Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, która jest nieodłączonym elementem opieki hospicyjnej.
 
Inauguracja tegorocznej edycji akcji odbędzie się 10 października o godz. 12.00 w Parku Papieskim (w okolicy pomnika Jana Pawła II). W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli Fundacji, wezmą również udział zaproszeni goście: władze miasta Rzeszowa oraz przedstawicieli zaangażowanych firm. 
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci już po raz czwarty bierze udział w akcji, która z roku na rok cieszy si coraz większym zainteresowaniem placówek oświatowych.
 
W poprzedniej edycji udział wzięło 123 placówki oświatowe z województwa podkarpackiego w tym 38 z Rzeszowa. W tym roku w akcję włączyło się już 90 placówek (stan na 21 września), a ich liczba nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta.
 
Reklama
Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Fundacji www.hospicjum-podkarpackie.pl/ . Są tam też podane wszelkie informacje nt. akcji.
 
- Zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji zarówno Placówki Oświatowe jak i Firmy z terenu naszego województwa. Cebulki można zasadzić na terenie firmy, a wiosną przeprowadzić zbiórkę wśród pracowników lub dołączyć do kwest organizowanych przez Fundację na terenie miasta Rzeszowa – zachęca Justyna Babiracka z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Firmy mogą również zakupić cebulki żonkila i przekazać do siedziby Fundacji. Cebulki te zostaną przekazane Szkołom wg potrzeb oraz zasadzone przez nas w Parku Papieskim.
W tym roku zainaugurujemy akcję
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją działającą na terenie całego województwa podkarpackiego. Zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym Dzieciom oraz ich Rodzinom. Celem Fundacji jest poprawa jakości życia podopiecznych dzięki profesjonalnej opiece medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Reklama