Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

"Pola nadziei" - czwarta edycja akcji na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Dodano:

Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji akcji "Pola nadziei" / Materiały Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
RZESZÓW. 10 października odbędzie się inauguracja czwartej edycji inicjatywy pod hasłem „Pola Nadziei” organizowanej przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. W tegoroczną akcję włączyło się już 90 placówek oświatowych.
 
"Pola Nadziei" to ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu szerzenie edukacji hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila. Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, która jest nieodłączonym elementem opieki hospicyjnej.
 
Inauguracja tegorocznej edycji akcji odbędzie się 10 października o godz. 12.00 w Parku Papieskim (w okolicy pomnika Jana Pawła II). W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli Fundacji, wezmą również udział zaproszeni goście: władze miasta Rzeszowa oraz przedstawicieli zaangażowanych firm. 
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci już po raz czwarty bierze udział w akcji, która z roku na rok cieszy si coraz większym zainteresowaniem placówek oświatowych.
 
W poprzedniej edycji udział wzięło 123 placówki oświatowe z województwa podkarpackiego w tym 38 z Rzeszowa. W tym roku w akcję włączyło się już 90 placówek (stan na 21 września), a ich liczba nie jest jeszcze ostatecznie zamknięta.
 
Reklama
Jak dołączyć do akcji? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Fundacji www.hospicjum-podkarpackie.pl/ . Są tam też podane wszelkie informacje nt. akcji.
 
- Zachęcamy i zapraszamy do udziału w akcji zarówno Placówki Oświatowe jak i Firmy z terenu naszego województwa. Cebulki można zasadzić na terenie firmy, a wiosną przeprowadzić zbiórkę wśród pracowników lub dołączyć do kwest organizowanych przez Fundację na terenie miasta Rzeszowa – zachęca Justyna Babiracka z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.
 
Firmy mogą również zakupić cebulki żonkila i przekazać do siedziby Fundacji. Cebulki te zostaną przekazane Szkołom wg potrzeb oraz zasadzone przez nas w Parku Papieskim.
W tym roku zainaugurujemy akcję
 
Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją działającą na terenie całego województwa podkarpackiego. Zapewnia opiekę nieuleczalnie chorym Dzieciom oraz ich Rodzinom. Celem Fundacji jest poprawa jakości życia podopiecznych dzięki profesjonalnej opiece medycznej, psychologicznej, socjalnej i duchowej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Rzeszów

Kolejne inwestycje na "Dworzysku". Powstaną nowe miejsca pracy

RZESZÓW. Firma „Efekt Plus”, lider na rynku europejskim w produkcji folii stretch, zamierza uruchomić nową linię technologiczną, a co za tym idzie - nowe miejsca pracy.

Rzeszów

We wtorek otwarcie pasieki na dachu Galerii Rzeszów

RZESZÓW. To pierwsza pasieka w rzeszowskim śródmieściu, a zarazem pierwsza pasieka na dachu w naszym mieście.

Rzeszów

98 załóg zgłoszonych do Marma 29. Rajdu Rzeszowskiego

98 załóg - 82 z Polski, 13 ze Słowacji oraz po jednej z Finlandii, Czech i Węgier - znalazło się na opublikowanych w środę listach zgłoszeń do MARMA 29. Rajdu Rzeszowskiego, inauguracyjnej...

Rzeszów

Rozpoczyna się remont ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rozpocznie się remont, który wiąże się z wyłączeniem z użytku dwóch pasów ruchu.

Rzeszów

Derby Rzeszowa o I ligę!

RZESZÓW. Po wtorkowych finałach baraży o I ligę piłkarską wiemy, że Rzeszów będzie miał swojego reprezentanta na zapleczu Ekstraklasy. Otwartym pozostaje pytanie: czy będzie to Stal Rzeszów czy Resovia?

Reklama