Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

Dodano:

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką idą zgodnie z planem. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma zakończyć się pod koniec września.

- Budowa tej drogi to część kontraktu osiedlowego, który podpisałem podczas kampanii wyborczej z mieszkańcami os. Kotuli. Nowa ulica będzie miała 6 m szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstają też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Około 400-metrowa droga będzie przedłużeniem ul. Odrzykońskiej i znacznie ułatwi dojazd do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. W tej chwili mieszkańcy tamtych budynków mogą korzystać jedynie z ul. Wołyńskiej. Będzie to również dodatkowa droga do budynku Szkoły Podstawowej nr 18, a to również ułatwi poruszanie się w tej okolicy.

Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów będzie ubiegał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Prezydent spotkał się z Rzeszowską Radą Kultury

RZESZÓW. We wtorek, w Teatrze Maska Maska, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i miejscy urzędnicy spotkali się z Rzeszowską Radą Kultury, organem doradczym prezydenta. W spotkaniu wzięli również udział rektorzy wyższych uczelni. 

Rzeszów

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Reklama