Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

Dodano: 03.08.2023 r.

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką idą zgodnie z planem. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma zakończyć się pod koniec września.

- Budowa tej drogi to część kontraktu osiedlowego, który podpisałem podczas kampanii wyborczej z mieszkańcami os. Kotuli. Nowa ulica będzie miała 6 m szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstają też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Około 400-metrowa droga będzie przedłużeniem ul. Odrzykońskiej i znacznie ułatwi dojazd do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. W tej chwili mieszkańcy tamtych budynków mogą korzystać jedynie z ul. Wołyńskiej. Będzie to również dodatkowa droga do budynku Szkoły Podstawowej nr 18, a to również ułatwi poruszanie się w tej okolicy.

Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Reklama