Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu
Dodano: 03.08.2023 r.
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy budowie drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką idą zgodnie z planem. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma zakończyć się pod koniec września.
- Budowa tej drogi to część kontraktu osiedlowego, który podpisałem podczas kampanii wyborczej z mieszkańcami os. Kotuli. Nowa ulica będzie miała 6 m szerokości, chodniki po obu stronach i ścieżkę rowerową. Powstają też zatoki postojowe, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Droga przebiegnie obok budynku Szkoły Podstawowej nr 18 - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Około 400-metrowa droga będzie przedłużeniem ul. Odrzykońskiej i znacznie ułatwi dojazd do bloków mieszkalnych, które powstały w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. W tej chwili mieszkańcy tamtych budynków mogą korzystać jedynie z ul. Wołyńskiej. Będzie to również dodatkowa droga do budynku Szkoły Podstawowej nr 18, a to również ułatwi poruszanie się w tej okolicy.
Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 5 tys. zł w salonie gier. Zatrzymany przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zgodziła się na przyłączenie do Rzeszowa obszaru Pogwizdowa Nowego. Negatywnie natomiast zaopiniowała przyłączenie Malawy i część obszaru sołectwa Racławówka.
Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz