Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

Dodano: 06.07.2020 r.

fot. PLL LOT
fot. PLL LOT
RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.
 
Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji  udało się uruchomić lotnicze połączenie z Rzeszowa do Gdańska realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Inauguracja odbyła się 20 czerwca.
 
Loty do Gdańska odbywają się raz w tygodniu, w każdą sobotę. Samolot wylatuje z Gdańska o godz. 13:20 i ląduje w Rzeszowie o godz. 14:40. Z Rzeszowa samolot startuje o godzinie 15:40, aby wylądować w Gdańsku o godz. 17:05.
 
Od 16 lipca pasażerowie LOT’u będą mogli również polecieć bezpośrednio z Rzeszowa do Szczecina. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki.
 
Od 20 czerwca uruchomione zostało połączenie z Gdańskiem, które cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Natomiast 16 lipca wystartują samoloty na trasie Rzeszów-Szczecin. To zupełnie nowe połączenie, które realizowane będzie 2 razy w tygodniu i najbliższych dniach zostanie umieszczone w systemach rezerwacyjnych PLL LOT. Zwiększona zostanie także ilość rotacji między Rzeszowem a Warszawą dając możliwość połączenia naszego lotniska z kolejnymi portami regionalnymi w kraju-. - informuje A.Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.
 
Reklama
Uruchomienie nowego połączenia zbiegło się w czasie ze startem akcji promocyjnej województwa podkarpackiego pod nazwą #CzasNaPodkarpackie. Kampania ma na celu promocję regionalnych atrakcji turystycznych. W akcji uczestniczy kilkadziesiąt instytucji kultury oraz firm z branży turystycznej.
 
Aktualnie Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka oferuje regularne, codzienne połączenia do Warszawy, (4 razy w tygodniu) do Londynu, (2-3 razy w tygodniu) Manchesteru, Bristolu, East Midlandsi Dublina. W sezonie letnim realizowane są cotygodniowe połączenia Gdańska, Zadaru, Salonik, Burgas oraz Barcelony. Od 17 lipca narodowy przewoźnik planuje uruchomienie dwóch połączeń tygodniowo do Szczecina.  (pn, czw). Regularne loty z Jasionki obsługują przewoźnicy: PLL LOT i Ryanair. Trwają rozmowy z przewoźnikiem Lufthansa aby przywrócić połączenia do Monachium.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Reklama