Rzeszów - Poniedziałek, 01.12.2025
Reklama

Policja apeluje o ostrożność. W jeden dzień – pięć wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl
Wypadek na al. Armii Krajowej / fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Tylko wczoraj policjanci z rzeszowskiej drogówki interweniowali w związku z pięcioma wypadkami drogowymi. We wszystkich przypadkach poszkodowanymi byli niechronieni uczestnicy ruchu – piesi, rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9:00 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie. Wstępne ustalenia wskazują, że 25-letnia kobieta kierująca mercedesem potrąciła 71-letniego pieszego. W wyniku wypadku senior trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejny wypadek miał miejsce po godz. 14:00 w Malawie. Ośmioletnia dziewczynka wbiegła na jezdnię i została potrącona przez opla, którym kierowała 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Poszkodowane dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa.

Kilkanaście minut później, na al. Armii Krajowej w Rzeszowie, doszło do zderzenia hyundaia, którym kierowała 38-letnia mieszkanka miasta, z 12-letnim chłopcem jadącym na hulajnodze. Dziecku udzielono pomocy medycznej.

Przed godz. 17:00 w Nienadówce samochód potrącił rowerzystkę. Jak przekazała policja, 77-letnia kobieta, kierująca jednośladem, podczas włączania się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy peugeota. Seniorka doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. 40-letni kierowca peugeota był trzeźwy. Od rowerzystki pobrano krew do badań.

Do ostatniego z wypadków doszło w Tyczynie. 28-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, kierująca bmw, jadąc lewym pasem ul. Grunwaldzkiej w kierunku centrum miasta, podczas omijania na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 20-letnią kobietę przechodzącą z prawej na lewą stronę. Ranna piesza została przewieziona karetką do szpitala. Zarówno kierująca bmw, jak i piesza były trzeźwe.

Rzeszowska policja podkreśla, że obrażenia wszystkich poszkodowanych nie były poważne, i apeluje do uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Reklama