Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami w rzeszowskim MOPS

RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie wprowadził w swoich placówkach kilka nowości, które mają pomóc osobom z niepełnosprawnościami w załatwieniu swoich spraw.

Rzeszów

Blisko 14 mln zł będzie kosztować modernizacja budynku III LO w Rzeszowie. Szkoła wejdzie „na zupełnie inny poziom”

RZESZÓW. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, podczas podpisania umową z wykonawca inwestycji.

Rzeszów

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Oko na Miasto. Ostatni w tym sezonie spacer miejski z przewodnikiem

„Pobitno - wieś, miejsce bitwy, rzeszowskie osiedle” – pod takim tytułem odbędzie się ostatnia w tym roku przechadzka po Rzeszowie z przewodnikiem. Po wschodniej części miasta oprowadzał będzie Adam Napiórkowski.

Rzeszów

Na osiedlu Kotuli powstanie nowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku, mieszkańcy osiedla Kotuli zyskają przestrzeń, w której będą mogli wypocząć w otoczeniu zielni. Już wkrótce w rejonie ul. Bydgoskiej powstanie park kieszonkowy. Zielona inwestycja będzie realizowana w...

Rzeszów

Ruszyły prace przy rewitalizacji parku na Słocinie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zdemontowane urządzenia zabawowe na placu zabaw, przygotowane palety z kostką brukową – w parku na rzeszowskim osiedlu Słocina rozpoczęły się prace rewitalizacyjne. Koszt inwestycji realizowanej w formule „zaprojektuj i wybuduj” to...

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec na ul. Geodetów w Rzeszowie zostanie zmodernizowany

RZESZÓW. 15-piętrowy budynek biurowo-administracyjny przy ul. Geodetów 1 zostanie zmodernizowany. Inwestycję za ponad 26 mln zł zrealizuje firma Erbud. Umowa została już podpisana.

Reklama