Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W niedzielę, 16 czerwca 2024 odbędzie się finał akcji "Rowerowy Maj" 2024. Z tej okazji ulicami Rzeszowa przejedzie kilkuset rowerzystów. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta. Przejazd zabezpieczać będą policjanci.

Połączenie al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

Ruszyły prace na budowie ważnej drogi w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się prace związane z budowę drogi, która będzie stanowić przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Nową trasą pojedziemy w styczniu 2026...

Nowa, premierowa ekspozycja

Gigantyczna wystawa budowli z klocków LEGO przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. 1000 m2 powierzchni, 70 niesamowitych, premierowych makiet, setki modeli, a wszystko zbudowane z blisko 5 000 000 klocków - już wkrótce w Rzeszowie będzie można zobaczyć największą w Europie wystawę budowli...

Rzeszów

Rekordowy maj w Jasionce. Prawie 100 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W ostatnim czasie port lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nowy padł w maju. W poprzednim miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż...

Rzeszów

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się wcześniej niż planowano [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Już w sierpniu ma zakończyć się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Pierwotnie miał być to koniec września. Prace są już zaawansowane.

Rzeszów

MPWiK Rzeszów zakupiło pierwszego „elektryka”

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakupiło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Citroen e-Berlingo Van. Pojazd już wkrótce wyjedzie na ulice Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową.

Reklama