Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policja sprawdzała kopcące i hałasujące pojazdy w Rzeszowie. Trzech kierowców straciło dowody

Dodano: 24.06.2026 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ruchu drogowego komendy miejskiej w Rzeszowie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Cichy i czysty Rzeszów". Jej celem było wychwycenie i wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie — przede wszystkim tych, które emitują nadmierną ilość spalin oraz hałas przekraczający dopuszczalne normy.

Jak wskazują policjanci, po drogach miasta wciąż poruszają się auta zanieczyszczające powietrze i nadmiernie głośne. Właśnie one były celem działań przeprowadzonych we wtorek, 23 czerwca br.

Podczas kontroli mundurowi sprawdzali stan układu wydechowego oraz rzeczywiste parametry spalin za pomocą specjalistycznego sprzętu — dymomierzy (w przypadku diesli) i analizatorów spalin. W razie stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zatrzymywali dowód rejestracyjny lub nie dopuszczali pojazdu do dalszej jazdy.

Reklama

Spośród 11 skontrolowanych pojazdów — 10 samochodów i jednego motocykla — trzem kierującym uniemożliwiono dalszą jazdę z powodu nadmiernej emisji spalin.

W skontrolowanej Toyocie norma została przekroczona ponad dwukrotnie (z 3,0 do 7,05), a w dostawczym Volkswagenie niemal trzykrotnie (z 2,5 do 7,05). Największe przekroczenie ujawniono w osobowym Volkswagenie — emisja spalin była tam przekroczona blisko 4,5-krotnie (z 0,6 do 2,71).

Wszyscy trzej kierowcy stracili dowody rejestracyjne z powodu usterek układu wydechowego lub wadliwego procesu spalania. Zanim te samochody wrócą do ruchu, właściciele będą musieli usunąć usterki i poddać pojazdy badaniu technicznemu potwierdzającemu spełnienie norm emisji.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów testuje nowoczesne elektryki. Jeden z nich obsłuży nową trasę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od kilku dni na ulicach Rzeszowa można zobaczyć trzy nowoczesne autobusy elektryczne. Ekologiczne pojazdy są w trakcie testów. Ratusz i MPK zachęcają mieszkańców do dzielenia się opiniami na ich temat. Jeden...

Rzeszów

Pierwsze kilkaset metrów asfaltu na Wisłostradzie. Zobacz postęp prac [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na budowie Wisłokostrady rozpoczęło się układanie asfaltowej podbudowy na lewej jezdni. Postępują również roboty w innych miejscach tej potężnej inwestycji, w tym m.in. na nowym moście Załęskim, na moście na Młynówce...

Rzeszów

Duża zielona inwestycja na osiedlu Baranówka już gotowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Nowe tereny rekreacyjne powstały przy ul. Tarnowskiej, na osiedlu Baranówka. Pojawiły się tu m.in. trampoliny, ławki, parklety, leżaki, podświetlane pergole z huśtawkami i...

Rzeszów

Kontrterroryści zjechali z dachu szpitala na linach i rozdawali dzieciom prezenty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Nietypowi pomocnicy św. Mikołaja odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie i rozdawali prezenty z pomocą policyjnego robota.

Rzeszów

Dwie seniorki straciły ogromne pieniądze. Oszukane metodą „na wypadek”

RZESZÓW. „Na wypadek”, „na wnuczka”, „na policjanta” to tylko niektóre z metod używanych przez oszustów do wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami najczęściej padają ludzie starsi. W ubiegłym tygodniu w ten sposób oszukane zostały dwie...

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ul. Załęskiej. Inwestycja będzie kontynuowana

RZESZÓW. 8 mln zł kosztowała przebudowa fragmentu ulicy Załęskiej. Jezdnia została poszerzona i wzmocniona, wybudowany nowy chodnik, zamontowano latarnie.

Rzeszów

Nowy LIDL przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Znamy datę otwarcia

RZESZÓW. Prace na budowie nowego sklepu spod szyldu LIDL są już na finiszu. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, klienci będą mogli zrobić w nim zakupy jeszcze przed świętami.

Rzeszów

11 grudnia rusza nowa linia MPK w Rzeszowie. Połączy dwa dworce

RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego, od środy 11 grudnia 2024 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa. Autobus z nr 50 będzie kursował między dworcem głównym PKP, a dworcem lokalnym.

Reklama