Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole rowerowe ruszyły na tereny rekreacyjne miasta. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 
W związku z ze sprzyjającą wiosenną aurą i poluzowaniem rządowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, na ulicach Rzeszowa, a w szczególności na terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej użytkowników jednośladów. Stąd też w teren wysłano większa liczbę funkcjonariuszy policji. Tradycyjne patrole, zostały również wsparte przez policjantów na rowerach.
 
Rzeszowska Policja dysponuje jedynie dwoma rowerami, które zakupiono w 2018 roku ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. W miarę możliwości, policjanci na jednośladach kierowani są w pierwszej kolejności na patrole w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
 
Reklama
„Główne zadania policyjnych rowerzystów to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.” - informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
 
Po pierwszych dniach rowerowych patroli policjanci nie stwierdzili rażących przypadków łamania prawa. Przewinienia, których najczęściej dopuszczają się kierowcy jednośladów to: zbyt szybka jazda rowerzystów po ścieżkach rowerowych; korzystanie ze ścieżek rowerowych przez osoby do tego nieuprawnione - rolkarzy lub osoby poruszające się na hulajnogach, a także jazda rowerzystów poza ścieżkami rowerowymi.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Reklama