Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

Dodano: 21.05.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policyjne patrole rowerowe ruszyły na tereny rekreacyjne miasta. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.
 
W związku z ze sprzyjającą wiosenną aurą i poluzowaniem rządowych obostrzeń dotyczących koronawirusa, na ulicach Rzeszowa, a w szczególności na terenach rekreacyjnych, pojawiło się więcej użytkowników jednośladów. Stąd też w teren wysłano większa liczbę funkcjonariuszy policji. Tradycyjne patrole, zostały również wsparte przez policjantów na rowerach.
 
Rzeszowska Policja dysponuje jedynie dwoma rowerami, które zakupiono w 2018 roku ze środków Urzędu Miasta Rzeszowa. W miarę możliwości, policjanci na jednośladach kierowani są w pierwszej kolejności na patrole w rejon bulwarów nad Wisłokiem, kąpieliska na Żwirowni i w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy.
 
Reklama
„Główne zadania policyjnych rowerzystów to reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby odpoczywające na bulwarach i terenach rekreacyjnych, w szczególności kierujących jednośladami, pieszych, rolkarzy.” - informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.
 
Po pierwszych dniach rowerowych patroli policjanci nie stwierdzili rażących przypadków łamania prawa. Przewinienia, których najczęściej dopuszczają się kierowcy jednośladów to: zbyt szybka jazda rowerzystów po ścieżkach rowerowych; korzystanie ze ścieżek rowerowych przez osoby do tego nieuprawnione - rolkarzy lub osoby poruszające się na hulajnogach, a także jazda rowerzystów poza ścieżkami rowerowymi.


 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne utrudniania w związku z 28. Rajdem Rzeszowskim. Tym razem chodzi o komunikacje miejską

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa muszą przygotować się na pewne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Utrudnienia w mieście w związku z 28. Rzeszowskim Rajdem Samochodowym [MAPY]

RZESZÓW. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa oraz drogami gminy Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Miasto chce zamontować przy przystankach tzw. przysiadki dla osób starszych

RZESZÓW. O potrzebie montażu tzw. przysiadek apelował w jednej z interpelacji Witold Walawender.

Rzeszów

Policjanci z Rzeszowa pomogli w zlikwidowaniu kanału przewozowego tzw. „kropelek gwałtu”

RZESZÓW, POLSKA. Podejrzani mogli przemycić 335 ton narkotyku, wartego ponad 21 mln euro.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało mężczyzny. Dzień wcześniej rodzina zgłosiła jego zaginięcie

RZESZÓW. Funkcjonariusze ustalili, że to 44-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej na moście Narutowicza. Czeka nas powtórka z rozrywki?

RZESZÓW. Znamy oferty wykonawców zainteresowanych budową kładki rowerowej na moście Narutowicza.

Rzeszów

Kierowca jadąc przez Boguchwałę zasłabł za kierownicą

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło dzisiaj, kilka minut przed godziną 06.00.

Reklama