Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Dodano: 12.08.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W dniach 7 i 8 sierpnia, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i Komisariatu I Policji w Rzeszowie, prowadzili działania na terenie powiatów mieleckiego i rzeszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W ciągu dwóch dni odwiedzili 24 punkty sprzedaży alkoholu. W 7 placówkach handlowych stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu. Podczas działań policjanci prowadzili ze sprzedawcami rozmowy profilaktyczne na temat obowiązujących przepisów prawa. Przekazali także materiały edukacyjno-informacyjne oraz opracowane i wydrukowane na potrzeby akcji tabliczki informacyjne. Zakup oraz druk materiałów sfinansowany został dzięki środkom przekazanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Reklama
Działania "Alkohol - ograniczona dostępność" prowadzone były od 5 do 9 sierpnia przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Port Lotniczy im. Rodziny Umlów przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej było w poprzednim miesiącu. Sierpień zapisał się jako rekordowy w historii lotniska - obsłużono ponad 138 tysięcy...

Rzeszów

Nowy komisariat Policji w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Obiekt mieści się na osiedlu Kotuli. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp....

Rzeszów

Rośnie nowy most w Rzeszowie. Zakończono ważne prace [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trzy dni trwały prace przy instalacji belek w przęsłach nowego mostu Załęskiego. Do ich montażu wykorzystany został specjalny dźwig.

Rzeszów

Przy ul. Sikorskiego powstaje nowy LIDL [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa nowego marketu sieci LIDL w Rzeszowie. Otwarcie jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Mediolanu. Od września trzy rejsy do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. Wizz Air uruchomił nowe połącznie z Jasionki. Od wczoraj różowo-fioletowe samoloty latają do Mediolanu. Jest to drugi włoski kierunek z podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce. Ruszył przetarg

RZESZÓW/JASIONKA. Ogłoszono przetarg na pierwszą z dwóch strategicznych inwestycji o przeznaczeniu cywilno-wojskowym, czyli budowę drugiego etapu równoległej drogi kołowania oraz pierwszy etap przebudowy drogi startowej w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Prace mają być...

Rzeszów

Kolizja w Głogowie Małopolskim. Sprawca miał 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 39-letni motocyklista doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, był pod wpływem alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i miał zakaz prowadzenia pojazdów....

Rzeszów

Fotorelacja z otwarcia przebudowanej ul. Grunwaldzkiej

W niedzielę, 8 września odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej ulicy Grunwaldzkiej. Z tej okazji miasto przygotowało szereg atrakcji dla mieszkańców. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Reklama