Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Dodano: 12.08.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW, PODKARPACIE. Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie realizuje działania profilaktyczne pod nazwą "Alkohol - ograniczona dostępność". W ramach tej akcji sprawdzane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W dniach 7 i 8 sierpnia, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i Komisariatu I Policji w Rzeszowie, prowadzili działania na terenie powiatów mieleckiego i rzeszowskiego. Sprawdzali placówki handlowe pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W ciągu dwóch dni odwiedzili 24 punkty sprzedaży alkoholu. W 7 placówkach handlowych stwierdzono brak uwidocznienia informacji o szkodliwości spożywania alkoholu. Podczas działań policjanci prowadzili ze sprzedawcami rozmowy profilaktyczne na temat obowiązujących przepisów prawa. Przekazali także materiały edukacyjno-informacyjne oraz opracowane i wydrukowane na potrzeby akcji tabliczki informacyjne. Zakup oraz druk materiałów sfinansowany został dzięki środkom przekazanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Reklama
Działania "Alkohol - ograniczona dostępność" prowadzone były od 5 do 9 sierpnia przez wszystkie jednostki Policji na terenie całego województwa. Akcja realizowana jest wspólnie z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane są konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkaniec Rzeszowa stracił 50 tys. zł. Myślał, że rozmawia z pracownikiem banku

RZESZÓW. 24-letni mieszkaniec Rzeszowa został oszukany przez osobę podającą się za pracownika banku. Mężczyzna stracił swoje oszczędności w wysokości 50 tys. zł.

Rzeszów

Oficjalne wyniki wyborów. Konrad Fijołek ponownie prezydentem Rzeszowa

RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Prezydentem Rzeszowa na kolejną, tym razem pełną kadencję został Konrad Fijołek.

Rzeszów

Policjanci kontrolowali kierowców w Rzeszowie przy użyciu drona

RZESZÓW. 14 wykroczeń ujawnili policjanci ruchu drogowego z rzeszowskiej komendy podczas działań prowadzonych przy użyciu drona.

Rzeszów

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

​RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie. Nowy SOR powstaje w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Jego budowa jest już na...

Rzeszów

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy...

Rzeszów

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.

Rzeszów

Niewybuch w rejonie placu zabaw przy ul. Gromskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ulicy Gromskiego w Rzeszowie natrafiono na niebezpieczny ładunek. Jego usunięciem zajęli się saperzy.

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Reklama