Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Policjant po służbie zatrzymał pijaną kierującą. Mieszkanka Rzeszowa miała ponad 2,5 promila

Dodano: 08.03.2024 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Funkcjonariusz rzeszowskiej drogówki, będąc po służbie, zatrzymał 47-letnią mieszkankę Rzeszowa, która kierowała samochodem, mając ponad 2,5 promila.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 7 marca na parkingu przy ul. Paderewskiego w Rzeszowie. Po godz. 21:00 policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na peugeota. Osoba nim kierująca, miała problem z ruszeniem z miejsca. Samochód naprzemiennie ruszał i cofał, uszkadzając przy tym zderzak i błotnik.

W pewnej chwili samochód z impetem przejechał przez krawężnik. Z pojazdy wysiadła kobieta, która zaczęła oglądać swojego peugeota. Kierująca miała problem z utrzymaniem równowagi.  Policjant, podejrzewają, że kobieta może być nietrzeźwa, podbiegł do jej samochodu i wyciągną ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Następnie zgłosił sprawę dyżurnemu miejskiej komendy.

Wysłani na miejsce policjanci, potwierdzili przypuszczenia funkcjonariusza. Okazało się, że 47-letnia mieszkanka Rzeszowa była pijana, miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

O losie 47-latki zdecyduje sąd. Kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Reklama