Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

Dodano: 06.02.2020 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Ministerialnym orderem został odznaczony sierż. sztab. Artur Fronc, policjant z Rzeszowa.

4 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie sierż. szt. Artur Fronc odebrał Ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to wyraz szczególnej nobilitacji policjanta Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sierż. szt. Artur Fronc honorowo oddał już ponad 22 litry krwi.

Funkcjonariusz od 12 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 10 lat i jak sam twierdzi „krew oddaję honorowo z chęci niesienia pomocy innym ludziom”.

W poprzednich latach, sierż. szt. Fronc trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – w 2013 roku otrzymał brązową odznakę honorową - „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, w 2016 r. srebrną odznakę honorową  „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, a w 2018 roku odebrał złotą odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”.
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Reklama