Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi
Dodano: 09.03.2020 r.
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, około godz. 7:00, na ul. Plenerowej w Rzeszowie. 12-letni chłopiec została potrącony przez kierowcę citroena na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec przechodził przez jezdnię z prawej strony na lewą. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy była jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia. Funkcjonariuszka poleciła wezwać służby. Sama skontaktowała się z dyżurnym komendy. Zajęła się również będącym w szoku chłopcem. Sprawdziła obrażenia, a przede wszystkim starała się uspokoić chłopca, który chciał odejść z miejsca zdarzenia. Ułożyła go na kocu i okryła kurtką jednej z osób obecnych na miejscu.
Gdy 12-latek nieco się uspokoił i podał numer telefonu do rodziców skontaktowała się z nimi i zawiadomiła o zdarzeniu. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, czuwała nad małoletnim. Po przyjeździe pogotowie przewiozło rannego chłopca do szpitala.
Policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym prowadza czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.
RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 2 mln zł była współfinansowana ze środków Funduszu Solidarności Unii Europejskiej (ponad 1,5 mln zł) oraz Powiatu Rzeszowskiego (ponad 455 tys. zł).
RZESZÓW. Rzeszów włączył się do akcji „Czyste, zielone miasta”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska. We wtorek przy ul. Jarowej posadzonych zostało 200 drzew: dębów szypułkowych i sosen zwyczajnych.
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim autobus miejski potrącił 68-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy, zmarł.
RZESZÓW. Od środy (26 października) wszelką korespondencje dostarczaną osobiście do Urzędu Miasta Rzeszowa będzie można składać w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Miasta Rzeszowa, zlokalizowanym w pokoju nr 1 w budynku przy ul. Rynek...
RZESZÓW. Pracownicy rzeszowskiego oddziału Deloitte zasadzili ul. Krogulskiego 1000 drzew. W ten sposób firma upamiętniła zatrudnienie tysięcznego pracownika.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz