Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Policyjna eskorta rodzącej kobiety do szpitala w Rzeszowie

Dodano: /

fot. Archiwum KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci z Sokołowa Małopolskiego podjęli niecodzienną interwencję. Eskortowali do rzeszowskiego szpitala rodząca kobietę. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, przyszła mama szybko i bezpiecznie dotarła na miejsce.

Wczoraj przed godz. 15:00, mieszkanka Stalowej Woli zadzwoniła do policjantów z Sokołowa Małopolskiego z prośbą o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Jak się okazało, czas odgrywał niezwykle ważną rolę, ponieważ kobieta zaczęła rodzić. Ciężarna wraz ze swoim mężem jechała samochodem do szpitala do Rzeszowa. Przyszli rodzice obawiali się jednak, że ze względu na godziny szczytu komunikacyjnego i zatłoczone ulice, nie dotrą na czas.

Policjanci, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze zgłaszającymi, udali się w stronę Rzeszowa. Tam, przed rondem Kuronia zauważyli pojazd, którym jechało małżeństwo. Przy użyciu sygnałów uprzywilejowania rozpoczęli eskortę toyoty z rodzącą kobietą.

Na szczęście do szpitala udało się dojechać w bardzo krótkim czasie. Rodząca kobieta trafiła pod opiekę lekarzy. 10 minuty później, na świat przyszedł synek małżeństwa. Ojciec dziecka podziękował policjantom za udzieloną pomoc.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Reklama