Rzeszów - Poniedziałek, 16.06.2025
Reklama

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Plan działań „BUSpas dla uprawnionych” został opracowany w ramach powołanego przez prezydenta Zespołu ds. Mobilności Miejskiej. Celem akcji jest zwiększenie przepustowości komunikacji zbiorowej, w tym transportu miejskiego. Rzeszowska drogówka zwiększy liczbę kontroli nieuprawnionych do poruszania się buspasami aut.

Przypomnijmy, że ograniczenie ruchu na buspasach obowiązuje w dni powszednie od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30. Dodatkowo buspasy na alei Sikorskiego obowiązują od 7 do 17. W tych godzinach ze wydzielonych pasów ruchu mogą korzystać jedynie autobusy, służby publiczne, taksówki, a także motocykliści i kierowcy wiozący minimum dwóch pasażerów. W weekendy i święta oraz poza tymi godzinami buspasami mogą poruszać się wszyscy.
Reklama
Policjanci drogówki zamierzają skontrolować jak największą liczbę aut poruszających się buspasami. Każdorazowo będą też sprawdzać trzeźwość kontrolowanych kierowców.

Akcja trwa od wczorajszego poranka. W tym czasie przynajmniej 16 kierowców zostało ukaranych mandatami, a co najmniej trzech otrzymało pouczenie. Za wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i punkt karny. Jak informuje drogówka, działania będą cyklicznie powtarzane.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Reklama