Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

Dodano: 17.12.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Plan działań „BUSpas dla uprawnionych” został opracowany w ramach powołanego przez prezydenta Zespołu ds. Mobilności Miejskiej. Celem akcji jest zwiększenie przepustowości komunikacji zbiorowej, w tym transportu miejskiego. Rzeszowska drogówka zwiększy liczbę kontroli nieuprawnionych do poruszania się buspasami aut.

Przypomnijmy, że ograniczenie ruchu na buspasach obowiązuje w dni powszednie od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30. Dodatkowo buspasy na alei Sikorskiego obowiązują od 7 do 17. W tych godzinach ze wydzielonych pasów ruchu mogą korzystać jedynie autobusy, służby publiczne, taksówki, a także motocykliści i kierowcy wiozący minimum dwóch pasażerów. W weekendy i święta oraz poza tymi godzinami buspasami mogą poruszać się wszyscy.
Reklama
Policjanci drogówki zamierzają skontrolować jak największą liczbę aut poruszających się buspasami. Każdorazowo będą też sprawdzać trzeźwość kontrolowanych kierowców.

Akcja trwa od wczorajszego poranka. W tym czasie przynajmniej 16 kierowców zostało ukaranych mandatami, a co najmniej trzech otrzymało pouczenie. Za wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i punkt karny. Jak informuje drogówka, działania będą cyklicznie powtarzane.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Reklama