Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Plan działań „BUSpas dla uprawnionych” został opracowany w ramach powołanego przez prezydenta Zespołu ds. Mobilności Miejskiej. Celem akcji jest zwiększenie przepustowości komunikacji zbiorowej, w tym transportu miejskiego. Rzeszowska drogówka zwiększy liczbę kontroli nieuprawnionych do poruszania się buspasami aut.

Przypomnijmy, że ograniczenie ruchu na buspasach obowiązuje w dni powszednie od 6:30 do 9:30 oraz od 14:30 do 17:30. Dodatkowo buspasy na alei Sikorskiego obowiązują od 7 do 17. W tych godzinach ze wydzielonych pasów ruchu mogą korzystać jedynie autobusy, służby publiczne, taksówki, a także motocykliści i kierowcy wiozący minimum dwóch pasażerów. W weekendy i święta oraz poza tymi godzinami buspasami mogą poruszać się wszyscy.
Reklama
Policjanci drogówki zamierzają skontrolować jak największą liczbę aut poruszających się buspasami. Każdorazowo będą też sprawdzać trzeźwość kontrolowanych kierowców.

Akcja trwa od wczorajszego poranka. W tym czasie przynajmniej 16 kierowców zostało ukaranych mandatami, a co najmniej trzech otrzymało pouczenie. Za wykroczenie grozi mandat w wysokości 100 złotych i punkt karny. Jak informuje drogówka, działania będą cyklicznie powtarzane.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Rzeszów

Dyrektor ZTM-u: Doszło do pobicia kontrolera biletu. Policja: żadnego pobicia nie było

RZESZÓW. Cała akcja miała miejsce w autobusie nr 56, ok. godz. 1.20 w nocy.

Rzeszów

Przenośmy butelkomat w Rzeszowie? Jeden z radnych chce oddać część diety na wypłacane środki

RZESZÓW. Pomysł inspirowany był przyjętym przez radnych Krakowa programem „Kraków bez plastiku”.

Rzeszów

Marcin Możdżonek przedłuża kontrakt z Asseco Resovią

RZESZÓW. W fazie zasadniczej tegorocznych rozgrywek PlusLigi Marcin Możdżonek rozegrał 73 sety i zdobył 126 punktów, w tym 10 zagrywką, i 42 blokiem

Rzeszów

Pierwszy kurs komunikacji miejskiej do Łańcuta już 13 maja

RZESZÓW. Rozkład jazdy dostępny będzie od dnia 10 maja br. na stronie internetowej ZTM.

Rzeszów

10 mln na Rzeszowski Budżet Obywatelski 2020. Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Głosowanie na RBO 2020 odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Rzeszów

Pierwsza na Podkarpaciu konferencja programistyczna poświęcona tematyce "Software Craftsmanship"

RZESZÓW. 25 maja w Hotelu Bristol Tradition & Luxury odbędzie się Rzemiosło IT 2019.

Rzeszów

Powstała Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej. Uruchomią specjalną linie autobusową w Noc Muzeów

RZESZÓW. Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej znajdzie się przy ul. Miłocińskiej 75.

Reklama