Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 22:00. Na ul. Warszawskiej patrol policji zauważył toyotę, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Siedzący za kółkiem toyoty mężczyzna, zignorował sygnał do zatrzymania, ominął policjanta i odjechał w kierunku ul. Marszałkowskiej.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca toyoty, nie reagował na policyjne sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekając, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Cieplińskiego, zignorował czerwone światło i skręcił w ulicę Piłsudskiego. Tam zatrzymał się na miejscu parkingowym i próbował uciekać pieszo, jednak policjantom udało się go zatrzymać.

Uciekinierem okazał się 31-letni mieszkaniec Rzeszowa, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 1,5 promila.  Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano go pod opiekę rodziny.

31-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli, jak równiez za popełnione wykroczenia. 


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Rzeszów

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

RZESZÓW. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

Rzeszów

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Ilu mieszkańców Rzeszowa udało im się oszukać?

RZESZÓW. Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciło troje mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Tytuł MVP powędrował w ręce Thibaulta Rossarda.

Rzeszów

Rewitalizacja Ogrodu Miejskiego im. Solidarności do 2020 r.? Ruszył przetarg

RZESZÓW. 20 lutego ruszył przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Reklama