Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Dodano: 24.01.2023 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją. Po jego zatrzymaniu, okazało się, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego pędził z  prędkością 145 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało 90 km/h. Patrol drogówki chciał go zatrzymać, jednak mężczyzna zignorował sygnały funkcjonariuszy, przyśpieszył i zaczął uciekać.
 
Policjanci podjęli pościg. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę.
 
Mężczyzna został zatrzymany, gdy wjechał na prywatną posesję. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,4 promila. Ponadto mundurowi ustalili, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
 
43-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień, a także za popełnione wykroczenia drogowe. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kilkaset osób pobiegnie w centrum Rzeszowa, aby pomóc 17-letniej Iwonie

8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. 

Rzeszów

Słynna amerykańska dziennikarka z wizytą w Rzeszowie

Amerykańska dziennikarka Rita Cosby będzie przebywała w Polsce od 26 sierpnia. Jej obecność to zapowiedź wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Polsce oraz uczestnictwo w Kongresie 60 Milionów.

Rzeszów

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. 

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Reklama