Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska na 13 miejscu w zawodach łazików marsjańskich

Dodano: 05.06.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej zajęli 13 miejsce w zawodach łazików marsjańskich. Uczelnia z Rzeszowa po raz szósty gościła na konkursie w Stanach Zjednoczonych.

Zespół Legendary Rover Team reprezentujący Koło Naukowe Lotników z Politechniki Rzeszowskiej po raz szósty wziął udział w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Zawody są kontynuacją najbardziej prestiżowych zawodów prototypów łazików marsjańskich dla studentów i inżynierów z całego świata. Drużyna z Politechniki Rzeszowskiej ukończyła zawody na 13 miejscu z 34 drużyn z wynikiem 259 pkt.

- Cieszy nas ten wynik, bo poprawiliśmy pozycję względem zeszłego roku o 6 miejsc. Wśród polskich drużyn osiągnęliśmy 3 wynik – wyjaśniają członkowie zespołu Legendary Rover Team.
Reklama
W tym roku walka o tytuł mistrza świata odbyła się w czterech konkurencjach: przejazd po trudnym terenie (Extreme Retrieval and Delivery Mission), obsługa panelu inżynierskiego (Equipment Servicing Mission), przejazd autonomiczny wzdłuż koordynatów GPS  do punktu kontrolnego tzw. markerów (Autonomous Traversal Mission) oraz badania pobranej próbki gleby (Science Task).

Drużnie LRT najlepiej poszło zadanie "Extreme Retrieval and Delivery", w którym to wśród wszystkich zespołów uzyskali 4 wynik, wypełniając 8 zadań z 9. Łazik marsjański Politechniki Rzeszowskiej dwukrotnie sięgał po zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach w 2015 i 2016 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Rzeszów

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Reklama