Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska otwiera się na studentów z niepełnosprawnościami. Powołano specjalne biuro

Dodano: 11.05.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę.
 
Na mocy zarządzenia Rektora Politechniki Rzeszowskiej z grudnia 2019 roku, na uczelni utworzono Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami (BON).  Będzie ono pomagało studentom oraz pracownikom niepełnosprawnym w udziale w procesie dydaktycznym i życiu społeczności akademickiej.
 
„Z usług Biura może skorzystać każda osoba, która ze względu na niepełnosprawność lub stan swojego zdrowia ma trudności ze studiowaniem w trybie standardowym. Wszelkie informacje przekazywane przez studentów pracownikom Biura są objęte zasadą poufności.” – czytamy na stronie Politechniki Rzeszowskiej.  
 
BON będzie pomagało tym osobom, które same zgłoszą taką potrzebę i udokumentują swoją sytuację zdrowotną.
 
Sekretariat biura zlokalizowano w budynku V w pokoju nr Vb 18. Wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania biura można znaleźć na stronie na stronie www.bon.prz.edu.pl.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Rzeszów

4 kwietnia startuje sezon żużlowy. Pierwsze spotkanie z Kolejarzem Opole [TERMINARZ]

RZESZÓW.  Już czwartego kwietnia na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 mieszkańcy Rzeszowa ponownie usłyszą ryk silników.

Rzeszów

Komunikacja linii PKS na Sylwestra i w Nowy Rok

RZESZÓW. Osoby podróżujące autobusami PKS będą musieli przygotować się na kilka zmian.

Reklama