Rzeszów - Wtorek, 16.09.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

Dodano: 31.01.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska / Anna Świerk
fot. Politechnika Rzeszowska / Anna Świerk
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie wspierać utworzenie i rekrutację do klas techników mechanika lotniczego i technika awioniki, które otwiera Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie. To efekt umowy o współpracy podpisanej między uczelnią i Starostwem Powiatowym w Łańcucie.

Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Klasy z branży lotniczej, które powstają w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie to efekt umowy jaką Starostwo Powiatowe podpisało z firmą EME Areo. Firma, która jest wspólnym przedsięwzięciem potentatów z branży lotniczej Lufthansy i MTU Aero Engines, buduje w Jasionce k. Rzeszowa zakład, w którym będą serwisowane silniki lotnicze najnowszej generacji.

Docelowo ma w niej znaleźć pracę ponad 1000 osób, z czego połowa to mechanicy lotniczy. Firma ma pomóc m.in. opracować programy kształcenia w nowych klasach, współpracować przy stażach i praktykach.
Reklama
Na mocy porozumienia ze Starostwem Powiatowym, w projekt związany z klasami lotniczymi w Zespole Szkół nr 2 w Łańcucie zaangażuje się też Politechnika Rzeszowska. Umowa obejmuje też Powiatowe Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie. Uczelnia pomoże przy utworzeniu klas, których uczniowie będą mogli uczestniczyć w wizytach dydaktycznych i zajęciach na terenie Politechniki.

Uczniowie z Łańcuta będą również mogli uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego PRz. Nauczyciele z obydwóch placówek będą mogli brać udział w szkoleniach, kursach dokształcających oraz studiach podyplomowych, które oferuje Politechnika.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Reklama