Rzeszów - Wtorek, 12.05.2026
Reklama

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

Dodano: 28.05.2019 r.

fot. Beata Motyka, materiały prasowe
fot. Beata Motyka, materiały prasowe
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Safran Aircraft Engines Poland. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Umowę podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Ronan Carrolaggi, dyrektor zarządzający Safran Aircraft Engines Poland.

- Jestem przekonany, że  współpraca z Politechniką Rzeszowską pozwoli nam na podniesienie kompetencji, pracę nad projektami, które wymagają specjalistycznej wiedzy i znalezienia dla nich technicznych rozwiązań – mówił Ronan Carrolaggi, dyrektor zarządzający Safran Aircraft Engines Poland.

Ronan Carrolaggi dodał, że podpisana umowa jest ważna ponieważ rynek jest bardzo konkurencyjny. Jeśli firma Safran chce utrzymać wysoką jakość produktów w Polsce i na świecie musi mieć wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów zarówno na etapie produkcji części do silników jak i kontroli.

Prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej podkreślił, że podpisana umowa to nie tylko forma promocji uczelni, ale jednocześnie szansa na to, że kierunek lotnictwo i kosmonautyka będzie się u nas nadal rozwijał.

- Takie umowy przynoszą same korzyści. Będziemy mieli możliwość kierowania studentów na praktyki i staże do firmy Safran. Po drugie, studenci kierunku lotnictwo i kosmonautyka po zakończeniu studiów mają szansę podjąć pracę w regionie w firmach z prawdziwego zdarzenia, które zajmują się produkcją lotniczą – dodał rektor Politechniki Rzeszowskiej.
Reklama
Współpraca między uczelnią i Safran Aircraft Engines Poland będzie dotyczyć prac naukowo - badawczych prowadzących do usprawnienia i optymalizacji procesów produkcyjnych wdrożonych w Safran Aircraft Engines Poland, organizacji praktyk i staży studenckich oraz doposażenia laboratoriów uczelni. 

- Na ten moment Politechnika Rzeszowska ma monopol na specjalistów branży lotniczej. Firmy z sektora lotniczego pojawią się w naszym regionie właśnie z powodu wykwalifikowanej kadry. To rodzaj naczynia połączonego – podkreślił prof. Tadeusz Markowski.

Zakład Safran Aircraft Engines Poland zlokalizowany w Sędziszowie Małopolskim, 20 kilometrów od Rzeszowa, specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów do najnowocześniejszych silników lotniczych LEAP. Silniki LEAP są następcą najpopularniejszego dotychczas silnika CFM56 i stanowią jednostki napędowe dla nowej generacji samolotów pasażerskich: Airbus, Boeing i Comac.

Safran Aircraft Engines to światowy lider w produkcji silników lotniczych. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Safran skupiającej zaawansowane technologicznie spółki specjalizujące się w dostarczaniu systemów i wyposażenia dla przemysłu lotniczego, kosmicznego, obronnego i związanego z bezpieczeństwem. Grupa Safran zatrudnia 91 000 pracowników w 60 krajach w prawie 340 zakładach, centrach rozwojowych i biurach konstrukcyjnych na całym świecie.

 

Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Rzeszów

Budowa miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego zakończona [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Od 1 marca 2024 mieszkańcy Rzeszowa i przejezdni będą mogli korzystać z miejskiej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Dziś odbyła się prezentacja inwestycji. Zachęcamy do obejrzenia nowych zdjęć, w tym po raz...

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się łatanie dziur po zimie

RZESZÓW. W związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, w Rzeszowie rozpoczęła się już naprawa dróg po sezonie zimowym. Wykonawcą prac jest firma Eurovia.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. 19 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Rzeszowie w semestrze letnim 2024. Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Rzeszów

"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ujawnili 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.

Rzeszów

Protest rolników. Utrudnienia w Rzeszowie i na drogach Podkarpacia

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek, 9 lutego odbędzie się wielki protest rolników w całym kraju organizowany przez NSZZ RI „Solidarność”. W związku z tym w stolicy Podkarpacia jak i na drogach całego...

Reklama