Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

Dodano: 30.04.2019 r.

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o wzajemnej współpracy z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. wziąć udział w programie stażowym jednego z największych producentów farb w Europie.

Porozumienie podpisali dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor Politechniki Rzeszowskiej ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką oraz Patrycja Radwańska, Strategic HR Business Partner FFiL Śnieżka SA.

„Bardzo się cieszymy z podpisania umowy z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka, ponieważ jest to firma, którą znamy. Pracują w niej absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, niektórzy z nich uczestniczyli w tworzeniu tej firmy. Dzięki obecnej umowie ta zależność bardziej się zacieśni i będziemy mogli częściej wysyłać naszych absolwentów na staże i praktyki” – mówił prorektor Oleksy.

Patrycja Radwańska, Strategic HR Business Partner FFiL Śnieżka SA. mówi, że Politechnika Rzeszowska jest pierwszą uczelnią, z którą firma nawiązuje tego typu współpracę. Podpisanie umowy jest też pewną formą doprecyzowania, nazwania i sformalizowania dotychczasowych kontaktów przedsiębiorstwa i uczelni.

„Liczymy nie tylko na pozyskanie studentów z kierunków technicznych, ale również z zarządzania produkcją i IT. Liczymy przede wszystkim na nawiązanie kontaktu ze studentami w ramach praktyk, staży i warsztatów organizowanych u nas, ale też na wspólną pracę naukową” – dodaje Patrycja Radwańska.
Reklama
Współpraca między uczelnią i Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA będzie dotyczyć m.in. wydarzeń organizowanych dla studentów (warsztaty, spotkania z praktykami biznesu), szkoleń organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i FFiL Śnieżka SA, praktyk i staży studenckich, prac badawczo-naukowych w zakresie IT, chemii i ekonomii.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej i wiodąca spółka w Grupie Kapitałowej Śnieżka, która jest jednym z liderów na rynku farb dekoracyjnych, lakierów oraz szpachli w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Jej kluczowe marki to: Śnieżka, Magnat, Vidaron, Foveo Tech, Beston i Rafil.

Grupa Kapitałowa Śnieżka jest klasyfikowana do grona 25 największych producentów farb w Europie, będąc jednocześnie jedynym reprezentantem branży w środkowo-wschodniej części kontynentu. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Grupy, w większości znajdujących się na Podkarpaciu, jest zatrudnionych ponad 1 100 pracowników, a w zlokalizowane w trzech krajach (Polska, Ukraina i Białoruś) fabryki wytwarzają̨ rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. Produkty Grupy są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Rzeszów

Konflikt na linii Stal - Resovia? Chodzi o terminy spotkań na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Cała sprawa miała swój początek po zakończeniu spotkania 26. kolejki II ligi.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Reklama